پرتال شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور
Skip Navigation Links
 

 مرکز آموزش فنون هوایی

 

مرکز آموزش فنون وخدمات هوائي در سال 1318 با نام باشگاه هواپيمايي ايران بمنظور تربيت خلبان در بخش غير نظامي ،نظامي و اشاعه فرهنگ هوانوردي  تاسيس گرديد. اين مرکز هم اکنون با دراختيار داشتن بيش از 100 فروند انواع وسايل پرنده اعم از هواپيمايي ، هواپيماهاي آموزشي يک موتوره و دو موتوره ، گلايدرهاي موتوردار ،گلايدر ، هواپيماهاي فوق سبک ،کايت و بالن پاراگلايدر ،چتر پرش ، مدل در زمينه هاي آموزش خلباني در تمام سطوح IP,INST,CPL,PPL و خلباني گلايدر مدل و هواپيماهاي فوق سبک و پرش با چتر ،ساخت و خلباني هواپيماهاي مدل و پرواز با کايت و پاراگلايدر در اقصي نقاط ايران فعاليت دارد . اين مرکز در دور تازه اي از توسعه فعاليتهاي خود درصنعت هوانوردي ، خدماتي نظير چارتري ،تبليغات هوايي کالاهاي تجاري ،مشارکت در صنعت توريسم و گردشگري و انواع تفريحات هوانوردي را نيز در بهترين نقاط ايران به تمامي گردشگران ،بازرگانان و علاقمندان به هوانوردي ارائه مي کند . 
 

آموزشگاه خلباني 

آموزشگاه خلباني بالن

آموزشگاه خلباني گلايدر و موتورگلايدر

آموزشگاه پرواز با کايت و کايت موتوردار

آموزشگاه پرواز با پاراگلايدر

آموزشگاه خلباني هواپيماهاي فوق سبک (Ultra Light)

آموزشگاه چتربازي


آموزشگاه هواپيماهاي مدل

خدمات چارتر

تبليغات هوائي

مراکز فعاليت :

هم اکنون مرکز آموزش فنون وخدمات هوائي با در اختيار داشتن امکانات گسترده اي در شهرهاي تهران ،مشهد،تبريز ،اهواز ،شيراز،اصفهان ،سمنان و کيش ،بصورت دائم خدمات خودرا به علاقمندان ارائه مي کند ،همچنين مرکز براي اشاعه فرهنگ هوانوردي در کشور همه ساله در فصول مناسب در شهرهاي نيشابور ،رامسر و نمک آبرود ،پذيراي تعداد زيادي از مشتاقان فنون هوانوردي و گردشگران مي باشد .


آموزشگاه خلبانی

بيش از 64 سال تجربـه آمـوزش خلبـاني در مرکز ، آموزشگاه خلباني با موتور را ازجمله با سابقه ترين مراکز آموزش هوانوردي در جهان قرارداده است تربيت بسياري از خلبانان ورزيده براي شرکتهاي هواپيمايي ، سازمانها و ارگانهاي نظامي و غير نظامي نظير شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ،شرکت آسمان ،شرکت نفت ،سپاه پاسداران ،نيروي انتظامي ، نيروي دريايي ، ساخه و همچنين تربيت خلبان بصورت آزاد نشان دهنده فعاليت چشمگير آموزشگاه خلباني با موتور مي باشد . هم اکنون اين آموزشگاه با استفاده از مجرب ترين اساتيد و معلم خلبانان ، توانايي تربيت خلبان در سطوح مختلف از جمله خلباني شخصي P.P.L ) بازرگاني ، پرواز بادستگاه ) استاد خلباني و هواپيماي دو موتوره ) مشغـول فعاليت در شعبات مختلف مي باشد .اين شعبات مجهز به پيشرفته ترين هواپيماهاي آموزشي نظير هواپيماهاي XL200&21 )TB ساخت فرانسه ،ISLANDER ساخت انگلستان SHRIKE,PIPER,CESSNA,BONANZA و هواپيماهاي دو منظوره گلايدر موتوردار XIMANGO بوده و توانسته است کيفيت و کميت آموزش  در مرکز را در سطوح مطلوبي از استانداردهاي بين المللي و قابل رقابت با آموزشگاه هاي برتر خلباني در جهان قراردهد .

 

آموزشگاه خلباني بالن : :

آموزشگاه بالن مرکز در سال 1356 با استفاده از 2 فروند بالن 4 نفره (روان) فعاليت خود را آغاز کرد در سال 1378 اين آموزشگاه با افزودن 2 فروند ديگر از جديدترين نوع بالنهاي معروف دنيا (کامرون ) به ناوگان آمـوزشي و آموزش خلبان جهت دريافت گواهينامه هاي معتبر بين المللي ، دور تازه اي از فعاليتهاي خود را در جهت گسترش فرهنگ هوانوردي در کشور عزيزمان آغاز کرد هم اکنون اين آموزشگاه با در اختيار داشتن 4 فروند بالن علاوه بر ارئه پروازهاي آموزشي و تفريحي به علاقمندان پرواز با بالن در نقاط ديدني ايران ، آماده ارائه خدمات تبليغاتي هوائي به بازرگانان و صاحبان کالا در سطح کشور مي باشد

آموزشگاه خلباني گلايدر و موتورگلايدر :

اين آموزشگاه درسال 1344 در تهران افتتاح گرديد و هم اکنون در تهران (مجموعه پروازي آسمان ري )نيشابور ، شيراز (زرقان ) ، جزيره کيش و رامسر بصورت ثابت و فصلي فعاليت دارد.  اين آموزشگاه نيز با استفاده از اساتيد مجرب و در اختيار داشتن انواع هواپيماهاي گلايدر نظير BLANIC.L-23 , BLANICL -13 و هواپيماهاي موتورگلايدرXIMANGO ،بيش از دهها هزار علاقمند به هوانوردي را ضمن آموزش خلباني با هواپيماهاي گلايدر ، با زيباترين نوع پرواز در آسمان آشنا مي سازد.

آموزشگاه پرواز با کایت و کایت موتوردار :

اين اموزشگاه به صورت رسمي با تهيه 26 فروند کايت پيشرفته و تربيت دو نفر استاد خلبان در سال 1368 تاسيس گرديد و پس از آن با افزودن کايت هاي موتوردار در سال 1376 فعاليتهاي خود را گسترش داد. آموزشگاه مذکور از جمله مراکزي است که با توجه به زيبايي ولذت فوق العاده پروازبا اين وسيله پروازي همه ساله به مشتاقان زيادي خدمات آموزشي و تفريحي پرواز با کايت و کايت موتوردار ارائه مي دهد و هم اکنون در شعب مختلف مرکز از جمله مجموعه پروازي آسمان ري تهران، همه روزه تعداد زيادي از علاقمندان از پرواز با اين وسيله پروازي لذت مي برند.

آموزشگاه پرواز با پاراگلايدر :


پس از تاسيس آموزشگاه پرواز کايت و کايت موتوردار و با توجه به افزايش روز افزودن علاقمندان به پرواز با اين گونه وسايل پروازي مرکز با خريد 30 فروند پاراگلايدر يک نفره ودو نفره اقدام به تاسيس آموزشگاه پرواز پاراگلايدر نمود. هم اکنون به دليل موقعيت جغرافيايي منطقه اي ايران و جذابيت پرواز با اينگونه وسايل پروازي ،جوانان و نوجوانان بي شماري به پرواز با وسايل پرنده اي نظير کايت و پاراگلايدر روي آورده اند که از اين نظر عملکرد ارزشمند مرکز آموزش فنون وخدمات هوائي در اشاعه فرهنگ هوانوردي و خدمات فرهنگي و اجتماعي به نسل جوان قابل توجه مي باشد.

آموزشگاه خلباني هواپيماهاي فوق سبک (ULTRA LIGHT ) :

سهولت و زيبايي فوق العاده پرواز با هواپيماهاي فوق سبک ،آموزش آسان و نياز به تسهيلات کم فرودگاهي از دلايل رويکرد مشتاقان به فنون هوانورد به هواپيماهاي فوق سبک مي باشد .با توجه به نکات فوق ، مرکز با افزود تعدادي هواپيماي فوق سبک به ناوگان آموزشي خود ،اقدام اساسي در راه ترويج و توسعه پرواز اينگونه هواپيماها در کشور نمود.اين آموزشگاه هم اکنون از جمله آموزشگاههاي مورد توجه علاقمندان به فنون هوانوردي است که در هر دوره از فـعاليت خود تعداد زيـادي از جوانان را با آمـوزشهاي لازم جهت پـرواز با اينگونه وسايل آشنا مي سازد.

آموزشگاه چتربازي :

اين آموزشگاه فعاليت آموزشي و نمايشي خود را با هدف آشنا سازي جوانان به فن چتر بازي در سراسر ايران از سال 1343 آغاز نمود . آموزشگاه چتر بازي از زمان تاسيس تا کنون با آموزش هزاران نفر علاقمند در دوره هاي پرش اتومات و سقوط آزاد ، از جمله يکي از معتبر ترين آموزشگاههاي چتر بازي در کشور و منطقه محسوب مي شود که پس ازطي دوره هاي آموزشي مشخص ، به آموزش ديدگان گواهينامه معتبر چتر بازي اعطاء مي نمايد.

آموزشگاه هواپيماهاي مدل :

ساخت و پرواز دادن هواپيماهاي مدل از جمله روشهاي موثر در اشاعه فرهنگ و دانش هوانوردي است و همگان در سنين مختلف مي توانند با فراگيري نحوه ساخت و پرواز اين وسيله پرنده ضمن آموزش کامل اصول پروازي و کسب دانش لازم لذت پرواز دادن يک وسيله پرنده را کاملا" حس نمايند . از اين رو تاسيس ، راه اندازي و توسعه آموزشگاه هواپيماهاي مدل به عنوان يکي از موثر ترين روشهاي اشاعه فرهنگ و دانش هوانوردي از جمله اقدامات ارزشمند مرکز آموزش فنون وخدمات هوايي در ايران محسوب مي شود. در حال حاضر آموزشگاههاي هواپيماهاي مدل با در اختيار داشتن ابزار و وسايل پيشرفته آموزشي و ساخت هواپيماهاي مدل بهره مندي  از مربيان مجرب اين رشته به عموم علاقمندان در تهران، شيراز،مشهد و اهواز به صورت ثابت و در اردوگاههاي تربيتي و تفريحي دانش آموزان در شهرهاي نيشابور و رامسر در فصل تابستان خدمات متنوعي ارائه مي کند . 

خدمات چارتر:

کشور پهناور ايران وجود مکانهاي متعدد جاذب و زيبا براي گردشگران و همچنين موقعيت مناسب براي بازرگانان و صاحبان صنايع جهت سرمايه گذاري در اقصي نقاط کشور ، اين مرکز را بر آن داشت تا با بهره گيري از امکانات وسيع پروازي خود از قبيل هواپيماهاي راحت و پيشرفته TB,ISLANDER و هواپيماهاي ديگر ، خدمات چارتري را به گردشگران  ، بازرگانان و تمامي افرادي که به اين وسايل پروازي جهت کارهاي خود نياز دارند ارائه دهد .هم اکنون مرکز با همکاري نزديک با نهادها و مـؤسسات گردشگري و توريستي و همچنين آژانس هاي معتبر خدمات هوانوردي متنوعي را ارئه مي دهد.

تبليغات هوائي :

تبليغ و معرفي کالاهاي توليدي و خدمات از جمله نيازهاي جوامع در حال پيشرف مانند جمهوري اسلامي ايران است و در اين ميان روشهاي نوين تبليغات مي تواند علاوه بر توسعه و تنوع در روشهاي اطلاع رساني ، کمک فراواني جهت رشد توليد ،صنعت و معرفي خدمات با کيفيت برتر باشد مرکز آموزش فنون و خدمات هوائي با در اختيار داشتن متنوع ترين ناوگان و وسايل پروازي و امکان ارائه خدمات در تمامي نقاط کشور اولين مرکز رسمي در ارائه انواع تبليغات اعم از پخش تراکت،تبليغات ثابت در آسمان با وسايل با وسايل پروازي نظير بالن ، نمايش BANER تبليغاتي با هواپيما در نقاط مختلف ايران و ... مي باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره های 66020910-61022861 واحد روابط عمومي مركز، تماس گرفته یا به سایت http://www.irancatsc.com  و یا به آدرس: فرودگاه مهرآباد - خيابان معراج - ساختمان دانشكده صنعت هواپيمايي - ساختمان مركز آموزش فنون و خدمات هوايي - واحد روابط عمومي، مراجعه فرمائيد.