خبر خبر

پيام تبريک مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها به مناسبت روز خبرنگار/ خبرنگاران عقابان تيزبين و تيزپرواز جامعه‎اند
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در پيامي روز خبرنگار را تبريک گفت.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این پیام آورده است: امروز، خبرنگاری تنها یک حرفه نیست بلکه به ماهیتی انکارناپذیر در جوامع تبدیل‌شده است بویژه آنهایی که داعیه مردم‌سالاری دارند.

وی ادامه داده است: در ایجاد مردم‌سالاری ارکانی وجود دارند که وجودشان شرط لازم است و یکی از آنها خبرنگاران هستند که همچون عقابانی تیزبین و تیزپرواز بر گستره جامعه اوج می‌گیرند و اجزای خرد و کلان آن را رصد می‌کنند و با برجسته‌سازی نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها، افکار عمومی را آگاه و زمینه‌های لازم برای اصلاح امور و پاسخگویی را فراهم می‌کنند.

امیرمکری با تاکید بر اهمیت جریان اطلاعات در جامعه افزوده است: امروز اطلاعات به بزرگ‌ترین سرمایه تبدیل‌شده است سرمایهای که به آدمی امکان می‌دهد تا بداند، تصمیم بگیرد و اقدام کند و بی‌اغراق باید گفت که بخش گسترده‌ای از این اطلاعات حاصل زحمات خبرنگاران ناظر، نافذ و مطالبهگری است که در نقش وکلای مردم برای احقاق بزرگ‌ترین حق آنها یعنی دانستن فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرده است: روز خبرنگار روز بزرگی است که به ما یادآوری میکند کسانی هستند که با وجودی که خود دیده نمیشوند اما نمایان میکنند آنچه باید دیده و شنیده شود، افرادی که در بسیاری از مواقع با بیمهری مواجه میشوند اما بازهم برای مردم و برای رضای پروردگار تلاش میکنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در پایان پیام خود آورده است: اینجانب 17 مرداد، روز بزرگ خبرنگار را تبریک می‌گویم و از خداوند بزرگ توفیق همه خبرنگاران محترم در انجام وظیفه خطیرشان را مسئلت میکنم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری