خبر خبر

عزم بسیار جدی ایران برای خرید تجهیزات فرودگاهی
معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی از عزم بسیار جدی ایران برای خرید تجهیزات فرودگاهی خبر داد.

به‌گزارش ورابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ سعید اکبری با حضور در یکی از نشست‌های اجلاس هوانوردی ایران ۲۰۱۶ در تهران با اشاره به اعلام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها مبنی بر اختصاص ۲۵۰ میلیون دلار برای خرید تجهیزات فرودگاهی افزود: ترجیح می‌دهیم برای توسعه فرودگاه‌های کشور از مدرن‌ترین تجهیزات استفاده کنیم.

وی افزود: شرکت فرودگاه‌های کشور با دارا بودن ۵۴ فرودگاه تحت مدیریت از امکانات پیشرفته برخوردار نیست اما تلاس می‌کنیم سطح ایمنی خود را بر اساس استانداردهای ایکائو تقویت کنیم و در سطح بالا نگه داریم.

اکبری گفت: با وجود اعمال تحریم‌های غرب علیه صنعت هوانوردی ایران طی چند دهه اخیر ما موفق شده‌ایم وضعیت ناوبری و خدمات فرودگاهی خود را در سطحی مطلوب اداره کنیم.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به وجود مسیرهای هوایی زیاد در فضای ایران و افزایش پروازهای عبوری از این مسیرها گفت: طی شش ماه اخیر با هماهنگی‌هایی که با دستگاه‌های دخیل در فضای ایران صورت گرفته است٬ شش مسیر هوایی افزوده شده و به‌زودی سه مسیر جدید دیگر به این مسیرها اضافه خواهد شد.

وی با اعلام اینکه ایران دانش هوایی را بومی سازی کرده و آماده صدور آن است افزود: با این حال ما باید کارشناسانی را برای دریافت دانش نوین هوانوردی به دیگر کشورها اعزام کنیم و همکاری‌ها را در این زمینه افزایش دهیم.

گفتنی است؛ اجلاس هوانوردی ایران ۲۰۱۶ عصر امروز دوشنبه به کار خود پایان می‌دهد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری