خبر خبر

زیرساخت‌های فرودگاهی ایران باید تقویت شود
دو تن از دست‌اندرکاران صنعت فرودگاهی طی نشستی در اجلاس هوانوردی ایران 2016 در تهران بر لزوم تقویت و توسعه زیرساخت‌های فرودگاهی در ایران پس از برچیده شدن تحریم ها تاکیدکردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ خانم حنان قبرتائی مدیر امور خاورمیانه سازمان پژوهش هوانوردی موسوم به کنسوcanso   در این نشست ضمن تشکر از مسئولان ایرانی به خاطر برگزاری مناسب این اجلاس گفت: ایران در حال گذار از مقطعی حساس از حیات هوانوردی خود است و برای عبور از این مرحله باید زیر ساخت‌های فرودگاهی خود را تقویت کند.

حنان قبرتائی با تاکید بر اینکه گذر از این مرحله نیازمند ارزیابی دقیق نیازها و بررسی دقیق‌تر امکانات است٬ افزود: خوشبختانه ایران اهمیت و لزوم ایجاد تغییرات در زیرساخت‌های هوانوردی و فرودگاهی را به خوبی درک کرده و امیدواریم با ارائه طرحی نو و با استفاده از مهارت‌های فنی جدید این تغییرات هرچه زودتر عملی شود.

خانم قبرتائی گفت: همه سازمان‌ها و شرکت‌ها باید برای عبور ایران از این مرحله پا به میدان بگذارند و در مقابل ایران نیز باید اقدامات خاص این مرحله را به خوبی در نظر بگیرد و اجرا کند.

همچنین فرانسوا ژاویر مدیر بخش توسعه و تجارت شرکت بین‌المللی هوانوردی تالس ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اجلاس هوانوردی تهران گفت: مدرن کردن زیرساخت‌های هوانوردی ایران نیاز به همکاری نهادها و شرکت‌های بین‌المللی دارد و باید برای عملی شدن این مهم به عزم و اراده جمعی رسید.

این میهمان اجلاس هوانوردی ایران 2016 با ستایش از مقاومت و ایستادگی صنعت فرودگاهی ایران در دوران تحریم گفت: ایران به خوبی دوران تحریم را پشت سر گذاشت و اینک باید به فکر بازسازی صنعت هوانوردی و فرودگاهی خود باشد.

 سخنان این دو کارشناس صنعت هوانوردی در حالی مطرح می شود که رحمت اله مه آبادی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران روز گذشته از اختصاص 250 میلیون دلار برای خرید تجهیزات فرودگاهی برای بازسازی زیرساخت‌های فرودگاهی ایران خبر داده بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری