خبر خبر

در «مهمان هفته» چه گذشت...
نخستین نشست گفتگو با مسئولان شرکت فرودگاه‌ها با عنوان "مهمان هفته" در سالن اجتماعات ستاد شرکت با حضور علی اکبر دلوریان‌زاده مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی و با پرسشگری خبرنگاران روابط عمومی برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ مدیرکل خوزستانی و47 ساله شرکت که تجربیات زیادی از فعالیت در وزارت امور خارجه، وزارت دفاع ، سازمان امور اداری و استخدامی، نهاد ریاست جمهوری و چند سنگر دیگر را در کوله بار خود دارد، در این نشست صمیمی به پرسش‌هایی که ذهن خبرنگاران و بعضا همکاران شرکت را به خود مشغول کرده بود، پاسخ داد.

در این مجال چکیده ای از اظهارت مدیرکل آموزش وتوسعه نیروی انسانی را خواهید خواند. مشروح این نشست در روزهای آینده در پورتال شرکت فرودگاه‌ها منتشر خواهد شد.

 • متاسفانه از اخلاق حرفه‌یی فاصله گرفته‌ایم. با نگاهی خیرخواهانه و برنامه‌ریزی درست باید سرمایه انسانی را کامل کنیم تا به اخلاق حرفه‌یی دست یابیم.
 • ارتباط موثر را یکی از راه‌های مقابله با ساختارهای نادرست و غیر رسمی می دانم و برای این کار تلاش کرده‌ام از طریق ملاقات‌های عمومی و جلسات گفتگو، پیام‌رسانی، نظرسنجی، ارتباط ایمیلی و تلگرامی نظرات همکاران را دریافت کنم.
 • آزمون آینده نیروهای شرکت در واقع یک آزمون معمولی نیست بلکه یک ارزیابی به شمار می آید که قصد داریم از طریق آن ویژگی‌های شخصی و حرفه‌یی افراد را مشخص کنیم. بنابر این تفکر قبولی یا رد شدن در این ارزیابی یا آزمون تفکری غلط است  و مدنظر ما نیست. این ارزیابی فقط یک پنجم مرحله آزمون به حساب می آید.
 • کسی نگران شغل خود نباشد، هیچکس بیکار نمی‌شود اما ممکن است کارفرماها تغییر کنند، حقوق هیچکس ضایع نخواهد شد و کسی اخراج نمی شود. تضمین‌های قانونی برای رعایت حق و حقوق کارکنان به ما داده شده است.
 • برابری حقوق و مزایای شغل‌ها مد نظر مدیرعامل شرکت است و ما امسال برای رسیدن به این مهم شرکت‌ها را موظف خواهیم کرد شاخص‌های حقوقی و طبقه بندی‌ها را رعایت و قراردادها را تجمیع و طبقه‌بندی کنند.
 • اگر احساس کنیم پیمانکاری از رفتار همراه با کرامت انسانی عدول کرده، با او برخورد خواهیم کرد و دیگر از تمدید قرارداد با این دسته خبری نخواهد بود، ضمن اینکه تخلف پیمانکار را به مراجع قانونی گزارش خواهیم کرد.
 • براساس مواد 166 و 161 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، کارکنان بخش عملیاتی فرودگاه امام خمینی(ره) زیر مجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران باقی خواهند ماند.
 • اتفاقات جاری شرکت اگر بر اساس تغییر قانون پیش برود، موضوعات خوبی روی خواهد داد. اکثر همکاران پیمانی شرکت به رسمی تبدیل وضعیت خواهند یافت.
 • برای تشکیل تعاونی مسکن کارکان شرکت فکرهایی کرده‌ایم و طرحی در این زمینه در هیات مدیره شرکت مطرح است.
 • برگزاری نشست میهمان هفته کار بسیار جذاب و خوبی است و من در این رابطه به مسئولان روابط‌عمومی تبریک می گویم. یکی از مهمترین گفتگوها میان مسئولان و مردم، گفتگوهای اطلاعاتی است که هم مردم می‌گویند چه می‌خواهند و هم مسئولان در زمینه‌های مورد نیاز برنامه‌ریزی می‌کنند.
 • رئوس برنامه‌های اینده شرکت عبارت است از: ساماندهی نیروی انسانی، ارتقاء سطح علمی و مهارت کارکنان، تربیت مدیران آینده، طراحی نظام جامع آماری کارکنان، باز طراحی حرفه‌یی مشاغل، تدوین و اجرای نظام‌های جبرانی خدمت مشاغل کلیدی و ویژه و تدوین قانون خاص و دستورالعمل‌های ذیل آن.
-------------------------------------
نظرات
lمرتضي آريايي فر() :
با سلام و درود بر مسئولان دلسوز و دور انديش شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران. جا دارد از بزرگواران و خدمتگزارن شرکت تشکر شود .دلسوزي آقاي دلوريان زاده و پشتکار ايشان به حق جاي تشکر دارد.پديرش تغيير و تحول در زير ساخت شرکت از سوي مدير عامل محترم نيز جاي تشکر و خدا قوت دارد.دعاي خير مردم و کارکنان شرکت توشه راهتان.
سعيدي() :
سلام بر تمامي همکاران بزرگوار. متن کامل گفت‌وگو و پرسش و پاسخ با آقاي دلوريان‌زاده در برنامه "ميهمان هفته" شنبه(4 ارديبهشت) در پرتال منتشر مي‌شود. همچنين جناب دلوريان‌زاده قرار است تمامي سوالات همکاران را پس از دريافت از روابط عمومي، تک به تک پاسخ دهند. لطفا تا شنبه براي خواندن متن کامل جلسه پرسش و پاسخ با ايشان صبر کنيد. سپاس
حسين() :
سلام ، آزمون با اين همه هزينه برگزار مي شود ولي فقط 1/5 تاثير دارد ..... 4/5 بعدي چيست ؟؟ فراموش نکنيم اولين گام براي اخلاق حرفه ايي صداقت است !!!!! حقوق هيچ کس ضايع نمي شودمگر حقي هست که ضايع شود ؟؟ مگر کارگري که مجبور به چشم گفتن است حقي دارد ؟؟ حق را چه کسي تعريف مي کند ؟؟؟ چه کسي تقسيم مي کند ؟؟؟
پرسشگر() :
جناب آقاي دلوريان زاده
بله مطمئنيم کسي بيکار نمي شود اما کار با چه قيمتي !!!!! آيا همه يکسان حقوق مي گيرند ؟؟؟ آيا بين کارمند رسمس ، پيماني و قرار داد مشخص و بي تکليفان معين و کارگري هيچ تفاوتي وجود ندارد ؟؟؟؟ آيا همه ي مزاياها يکسان تقسيم مي شود و تنها وجه تمايز مدرک تحصيلي ، پست و سابقه کار که اصولي ترين و منطقي ترين دليل تفاوت است ، مي باشد ؟؟؟ در مورد اين مسائل توضيح دهيد لطفا ً .... ضمنا عنايت بفرماييد راه هاي پايه گذاري اخلاق حرفه ايي سازماني را توضيح دهيد و اين موضوع شروع شده و يا در طرح هاي آينده قرار هست شروع شود ؟؟؟ !!! اخلاق حرفه ايي چيست ؟؟؟ نگاه خيرخواهانه ؟؟؟ آيا براي کارمندي ، کارگري که بيش از يکسال گلدان هاي راهروهاي شرکت فرودگاهها ارزش بيشتري نسبت به ماهيت شغلي و شخصيتي وي دارد !!! عزت نفسي مي ماند که اخلاقي داشته باشد !! لطف کنيد مسيرهاي خيرخواهانه ي حرفه اي کردن اخلاق رو توضيح بفرماييد ..... آيا فقط پيمانکاران از کرامت انساني عدول مي کنند تکليف عزيزان ديگر چيست ؟؟؟؟ برخورد مي کنيد ؟؟؟ سهم شهرستان ي ها در وام هاي مختلفي که به ستاد پرداخت مي شودچقدر است ؟؟؟ يک صدهزارم ؟؟؟ يک ميليونيم ؟؟؟؟ يک ميلياردم ؟؟؟ وشايد يک هيچم ؟؟؟
gharib() :
با سلام و خسته نباشيد
سوال بنده که از طريق تلگرا براي جناب سعيدي فرستادم درخصوص کارکنان قرارداد مشخص بودکه تکليف ما که شکايت نکرده و راي ديوان نياورده و 20 سال سابقه خدمت براي شرکت را داريم چه مي شود که متاسفانه در خصوص ما قراردادي هاي بيچاره هيچ نوع سوالي از آقاي دلوريان نشده بود چرا؟؟
سرباز وطن() :
درود به همه زحمتکشان جمهوري اسلامي ايران و مديران مجموعه شرکت فرودگاههاي کشور مخصوصا مرد اخلاق و عمل آقاي دلوريان عزيز و دوست داشتني

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری