خبر خبر

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها
امسال فرودگاه امام خمینی 8.5 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند
عضو هيات مديره و معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهي امام خمینی(ره) با اشاره به ظرفیت این فرودگاه برای انتقال 4.5 میلیون مسافر در سال، گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود میزان جابه‌جایی مسافر از طریق این فرودگاه بین‌المللی به مرز 8.5 میلیون مسافر برسد.

حمیدرضا سیدی در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران عنوان کرد: در حال حاضر روزانه 200 پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره) نشست و برخاست دارند که در ایام نوروز امسال روزانه 52 هزار مسافر با 265 پرواز جابجا شدند.

وی ادامه داد: در سال 94 تعداد 7 میلیون و 250 مسافر از این فرودگاه جابه‌جا شدند که نسبت به زمان مشابه سال 93 شاهد رشد 15 درصدی میزان جابجایی مسافر بودیم.

عضو هيات مديره و معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهي امام خمینی(ره) یادآور شد: همچنین ظرفیت اسمی این فرودگاه برای جابه‌جایی مسافر 4.5 میلیون نفر در سال است در حالی که در سال 94 تعداد 7 میلیون و 250 هزار مسافر جابه‌جا شدند و ما نیز برای امسال فرصت انتقال 8.5 میلیون مسافر به وسیله فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) را در نظر گرفتیم.   

وی با اشاره به پروازهای فصلی و مناسبتی به فرودگاه‌های کشورهای عربستان، ترکیه، سوریه و قونیه تصریح کرد: فعلا در فرودگاه امام(ره) 50 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی، 64 مسیر پروازی را ایجاد کرده‌اند که در برخی از مناسبت‌های فصلی و تاریخ‌ها حدود 10 مسیر پروازی به مسیرهای هوایی این فرودگاه اضافه می‌شود. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری