خبر خبر

فرودگاه رشت چهارمین مقصد نخستین هواپیمای فلایت‌چک شركت فرودگاه‌ها
نخستین هواپیمای فلایت چک شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران که با هدف بازرسی و کنترل عملکرد دستگاه‌های کمک‌ناوبری مستقر در فرودگاه‌های كشور خريداري شده٬ روز گذشته وارد فرودگاه رشت شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاه گيلان،خلبان شهرام محمدی اطاقسرا در ابتداي ورود اين هواپيما با بیان اینکه برای بررسی ایمنی دستگاه های کمک ناوبری كه خلبان را در نشست، برخاست و عبور از آسمان ايران كمك مي كند نيازمند هواپيماي فلايت چك هستیم٬ افزود: اين هواپيما قادر است به تناسب نوع دستگاه كمك‌ناوبري هر چهار ماه، شش ماه و يا يكسال يكبار دستگاه‌هاي كمك ناوبري اعم از سیستم‌های VOR، DVOR ، DME و سیستم‌های راداری را در مناطق مختلف کشور را وارسي نمايد.

مدیر اجرایی پروازهای فلایت‌چک شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه هواپیماهای فلایت چک وضعیت دستگاه ها را از نظر میزان طبیعی و نرمال بودن مورد بررسی قرار می دهند، تصریح کرد:هدف اصلی از خريد این هواپیماها تامین ایمنی پرواز است.

محمدی اطاقسرا با بیان اینکه پیش از این دستگاه‌هاي كمك ناوبري با توجه به وجود تحریم ها علیه ایران توسط کشورهای خارجی انجام می شد، اضافه کرد:خوشبختانه توانستیم با خریداری هواپیمای جدید در خدمت صنعت حمل ونقل هوایی کشور، با توجه به محدودیت های موجود در این زمینه به استقلال کافی برسیم.

گفتني است؛ راهبري هواپيماي فلايت چك خريداري شده توسط خلبان‌هاي ايراني انجام مي‌شود و شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران به‌منظور جلوگيري از خروج ارز از كشور توانايي دارد علاوه بر ارائه خدمات به فرودگاه‌هاي كشور، خدمات مشابه را به كشورهاي همسايه ارايه نمايد.

یادآور می‌شود؛ هواپیمای فلایت‌چک در حال حاضر صرفا برای آشنایی با منطقه فرودگاهی وارد فرودگاه‌‌ها می‌شودو

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری