خبر خبر

نصب و راه‌اندازی رکوردر در سه فرودگاه کشور
کارشناسان اداره‌كل ارتباطات و ناوبري شرکت فرودگاه‌ها در فرودگاه‌های ابوموسی، جیرفت و رفسنجان رکوردر جديد نصب و راه‌اندازی کردند که علاوه بر ارایه خدمات به روز و مناسب، به صرفه‌جویی در هزینه‌های فرودگاه‌ها انجامیده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، کارشناسان اداره‌كل ارتباطات و ناوبري در فرودگاه شیراز ارتینگ و Surge Protection فرستنده و تکنیکال بلاک این فرودگاه را نصب و راه‌اندازی کردند. مزایای این پروژه جلوگیری از صدمات ناشی از رعد و برق و همچنین القای جریان‌های الکتریکی است.

همچنین به تازگی متخصصان الکترونیک هواپیمایی واحد نصب و نگهداري تجهيزات ارتباطي اداره‌كل ارتباطات و ناوبري و اداره مهندسی الکترونیک بندرعباس و کرمان در فرودگاه‌های ابوموسي، جیرفت و رفسنجان سامانه جديد ضبط مكالمات هوانوردي HCLS3000-IMB204  توسط IMB204 را نصب و عملياتي کردند. این سامانه در راستاي ارتقاء و بهبود سخت‌افزاري و نرم‌افزاري سامانه‌هاي ضبط مكالمات هوانوردي فرودگاه‌هاي كشور راه‌اندازی شد.

در واقع طی فرآیند نصب هر یک از این سیستم‌ها در فرودگاه‌های ابوموسي، جیرفت و رفسنجان صرفه‌جويي اقتصادي ۵۰۰ ميليون ریالی به واسطه استفاده از رک‌‌هاي ركوردر قديمي HCLS3000 و سرورهاي جديد IMB204 به جاي خريد يک سامانه ضبط مكالمات هوانوردي جديد با قيمت بالا صورت گرفته است.

از ویژگی‌های این سیستم می‌توان به افزايش ظرفيت تعداد كانال‌هاي ورودي از 12 كانال آنالوگ به 30 كانال آنالوگ، برطرف شدن مشكل آرشيوگيري سامانه قبلي(DVD RAM DRIVE) با جايگزيني RDX DRIVE بر روي سامانه جديد و افزايش ظرفيت آرشيوگيري از 9.4GB به 320GB اشاره کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری