خبر خبر

آنچه در دهمین برنامه مهمان هفته گذشت
دهمین جلسه مهمان هفته با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از کارکنان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بعد از ظهر امروز(۱۵ شهریورماه) در سالن اجتماعات شرکت فرودگاه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، محمدرضا امامی مهمان این هفته از سلسله جلسات «مهمان هفته» شد. چکیده‌یی از مباحث مطرح شده در این برنامه را با هم می‌خوانیم.

 •  یکی از ماموریت‌هایی که مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به من محول کرده است، نگاه جدی به آینده شرکت فرودگاه‌ها، تربیت یکصد همکار در رده مدیر و به‌طور کل جانشین پروری بود.
 • یکصد نفر از ۷۳۰ شرکت‌کننده که در آزمون تربیت مدیران نسل آینده شرکت کردند، تعیین و انتخاب می‌شوند. این افراد منتخب، دوره‌های آموزشی، کارگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی را خواهند گذراند و در این زمینه از استادان خارجی نیز بهره خواهیم برد.
 • رده‌بندی کارکنان و تعیین پرداختی آن‌ها بر اساس فعالیت‌های کلیدی صورت می‌گیرد.
 • طراحی بانک اطلاعاتی کارکنان شرکت فرودگاه‌ها در سراسر ایران به پایان رسید. بر این اساس اطلاعات لازم برای تصمیم‌گیری‌ها مستدل شده و قابلیت پردازش پیدا کرده‌اند.
 • سعی کردیم رفاهیات همکاران را به استانداردهایی برسانیم. در نخستین اقدام سقف استفاده از بیمه تکمیلی کارکنان در موارد بسیاری برداشته شد. همچنین ارتقای سطح آموزشی و تجهیز مهمانسراها به امکاناتی در شان همکاران از جمله اقدامات در زمینه رفاهیات به شمار می‌آید.
 • برگزاری دوره‌های آموزشی کاهش استرس و روانشناسی خانواده در برنامه‌های این اداره‌کل قرار دارد.
 • با تصویب قانون خاص و نوشتن آیین‌نامه‌های آن سرعت حرکت در مسیر اهداف شرکت فرودگاه‌ها افزایش خواهد یافت.
 • به سازمان‌ها همواره نگاه کلینیکی دارم و در این زمینه از راس راهبردی شروع کرده و به مدیریت میانی و پرسنل اجرایی خواهم پرداخت.
 • شرکت فرودگاه‌ها عظیم، استراتژیک و پیچیده در حوزه عملیاتی است و حاکم آسمان‌های ایران است و تجهیزات آن در نوع خودش بی‌نظیر محسوب می‌شود.
 • نیروهای مازادی که به هر طریقی به شرکت فرودگاه‌ها تزریق شده‌اند، شاید از نگاه عده‌ای تهدید به شمار آیند اما معتقدم این تعداد نیرو یک فرصت است و می‌توان با آموزش و توانمندسازی نیروهای مازاد غیر کارآمد آن‌ها را پرورش و به فرودگاه‌ها انتقال داد.
 • مشاغل افرادی که با شرکت فرودگاه‌ها قرارداد داشتند فعلا واگذار نمی‌شوند. قرارداد همکاران امسال مانند سال قبل ادامه خواهد داشت.
 • با تصویب قانون خاص شرایط تغییر می‌کند، دیگر افراد قراردادی نداریم و همه پیمانی و رسمی خواهند شد.

شرح این برنامه متعاقبا منتشر خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات
شاهمحمدي() :
ضمن تشکر از جناب آقاي امامي و مسئولين محترم روابط عمومي اينجانب با سابقه کاري21 سال هنوز قراردادي مشخص هستم از جناب آقاي امامي تقاضا داريم به وضعيت احکام پرسنل قراردادي رسيدگي فرمايندتا استرس کاري مان تمام شود و با خيالي آسوده در خدمت سازمان باشيم .
هادي() :
باسلام. يه نفر نيست از اين کارکناني که تو بخشاي مختلف کار ميکنن و قراردادشون پيمانکاري هست حرفي بزنه؟؟!!
حسين() :
ضمن عرض سلام و تشکر از جناب آقاي دکتر امامي بابت توجه به قشر مظلوم قراردادي باشد که خداوند اين نيت خير شما را در کارنامه اعمالتان ثبت و ضبط گرداند
حسين() :
باسلام جناب دکتر امامي
لطفا خيال ما نيروهاي قرارداد مشخص ومعين را ازبابت نوع قرارداد راحت کنيد تا اينکه اين اينقدر استرس ودغدغه کاري نداشته باشيم بعضا اين نيروها نسبت به نيروهاي پيماني ورسمي ازلحاظ کاري درمشاغل وشرايط سخت وحساستري کار ميکنند درصورتي که حقوق کمتري که کفاف زندگي آنها را نميدهد دريافت ميکنند.
يکي از حاضران در برنامه() :
سلام از دکتر امامي و روابط عمومي شرکت براي برگزاري ايم برنامه که به نوبه خود ابتکاري است سپاس گزارم و اميد وارم اين کار ادامه داشته باشد و مديران نيز به وعده هاي که مي دهند پايبند باشند
يک کارمند قرارداد معين() :
دکتر امامي خدا پدر و مادرت را نصيب خير بدهد
علي() :
خدا خيرتان بدهد دکتر امامي واقعا کارکنان قراردادي شرايط استرس بدي را دارند ممنون که قدم خيري را برداشتيد
احمدي() :
جناب آقاي دکتر امامي دعاي خير تمام خانواده هاي قراردادي بالاخص قرارداد معين پشتيبان شما و خانواده تان و تيم همراهتان باشد
اطلاعات پرواز() :
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر امامی
از اینکه توجه خاص به همکاران قراردادی داشتید نهایت سپاس و تشکر را داریم و امیدواریم گفته های شما هر چه سریعتر تحقق یابد
دعا گویتان هستیم و از خداوند منان برای شما و خانواده تان آرزوی سلامتی و سربلندی داریم
باشد که خداوند متعال بهترینها را برای شما بزرگوار، رقم بزند.
سجاد() :
با تشکرو خسته نباشيد وخدا قوت خدمت آقاي دکتر امامي
ازايشان بخاطر اينکه با اين ديد مثبت و ايجاد انگيز وپيگيري در مورد احکام پرسنل قردادي گام برميدارند بسيارسپاس گذاري ميکنيم
از طرف جمعي از پرسنل قراردادي ايمني زميني
کارمند() :
سلام
از اينکه خيال قرارداديها رو راحت کردن بسيار ممنونم اميدواريم خداوند صحت و طول باعزت به ايشان عطا کنند .
همکار() :
باسلام واحترام
از جناب آقاي دکتر امامي بابت شفاف صحبت کردن و شعار ندادن
بهنام ملحي() :
با سلام و احترام:لطفآ در مورد اينکه از سال آينده ديگر نيروي قراردادي نخواهيم داشت توضيح مفصل تري دهيد تا با عث نگراني بيشتر کارکنان نشود .يعني بحث واگذاري کليه قرارداي ها به بخش خصوصي است يا تبديل آنها به پيماني؟قطعآ امکان تبديل به پيماني براي اين تعداد وجود ندارد.پس نحوي واگذاري به بخش خصوصي را توضيح دهيد.
ناصر() :
از اينکه ايشون در اين برنامه شرکت کردند سپاسگذارم.
علي() :
باسلام
جناب آقاي دکتر امامي
خواهشمند است در امورکاري ما قراداد معين ها اميد و انگيزه کاري ايجاد فرمائيد ؟ نسبت به قردادها
محسن() :
با عرض سلام وخسته نباشد
جناب آقاي دکتر امامي با توجه به مشکلات عديده قشر کارمند هاي قرارداد معين بخصوص درپرداخت حقوق ومزايا و پرداختهاي ديگرخواهشمند است به فکر ما باشيد تا انگيزه کاري اين پرسنل لااقل به حد نيروهاي ديگر برسد .
مهدي() :
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي دکتر امامي عزيز
بايد از ايشان بابت اينکه خيال ما قرارداديها را تا آخر سال راحت کردند تشکر ويژه کنيم اما خواهشمندم براي هميشه خيال ما قرارداديها را راحت کنند و ما هم با خيال آسوده و انگيزه بيشتر کار کنيم.
جواد سالاری مهر() :
آقا حکم معین داشتیم با مدرک فوق دیپلم تعمیرات مکانیکی با 8سال سابقه کار در فرودگاه زاهدان به بخش خصوصی واگذار کردن اسامی ما در لیست کار گروه اداره فنی دیده میشود...حالا تکلیف ما چیست؟ بعضی همکاران با ۱۸سال سابقه شرکتی شدن. .

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری