خبر خبر

مه‌آبادی در یازدهمین برنامه مهمان هفته:
قدردانی از نجاریان، تکریم خوبی‌هاست
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، با حضور در یازدهمین برنامه مهمان هفته، قدردانی و تجلیل از رئیس اسبق سازمان هواپیمایی را تکریم خوبی ها دانست.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ رحمت‌اله مه‌آبادی در این برنامه که مهمان آن مهندس محمد بنی نجاریان، رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشوری بود، گفت: اگر از بنی نجاریان تکریم می کنیم، در واقع، از خوبی ها تکریم می کنیم، خوبیها و آموزش خوبیها را انتشار می دهیم و سپاسگزاری میکنیم از فردی که از خودش گذشت.

وی با تشکر از مدیریت روابط عمومی شرکت و همکارانش به دلیل انتخاب بنی نجارین به عنوان مهمان این برنامه، ادامه داد: اگر سازمان و سیستمی بزرگان خودش را پاس بدارد، همیشه بزرگ و بزرگتر می شود، اما اگر بزرگان خود را فراموش کند و نادیده بگیرد و به ویژه به نسل بعدی که آنها ندیدهاند؛ پیوند ندهد، هرگز بزرگ نخواهد شد.

مه‌آبادی ادامه داد: بسیاری از پرسنل فعلی سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران شاید چهره آقای بنی نجاریان را هم ندیده باشند. برخی هم ایشان و آقای عباسنژاد (معاونشان) را در شرکت میبینند، ولی نمی شناسند، در حالی که اگر اطلاعات لازم درباره این بزرگان داشته باشند و به آنها بگوییم که بزرگان سیستم ما اینها بوده‌اند٬ آن وقت جوانان به رفتار٬ گفتهها و فعالیتهایشان توجه میکنند و در می‌یابند که آنان چگونه این موقعیت را کسب کردهاند. همچنین چون همه ذاتاً به دنبال خوبی و شایستگی هستند، سعی میکنند ا از آنها تقلید کنند و بیاموزند.

مه آبادی گفت: فکر نمی کنم مشابه آقای بنی نجاریان؛ با صفاتی که دارند، در این صنعت پیدا کنیم. البته باید درود هم بفرستیم به پدر و مادر ایشان که خوب تربیتشان کرده‌اند و بخشی دیگر هم خودشان مراقب خودشان بودند.

مه‌آبادی با تاکید بر حُسن مدیریت بنی نجاریان و همچنین شرایط خاصی که کارها در بستر آنها صورت می‌گرفت؛ مانند از خودگذشتگی، فراوانی اعتماد در جامعه در کنار کمبود سیستم های نظارتی، گفت: به یاد می‌آورم که ما اصلا حق ماموریت نمی گرفتیم و اضافه کاری هم تقریبا وجود نداشت. محیط کار هم طوری بود که بسیاری از افراد دیگر هم چنین مزایایی را نمیگرفتند. قناعت بالا بود و انتظارات کم بود. پس از جنگ گرفتاریهای بسیار زیادی وجود داشت و مدیر زیاد میآمد، ولی مدیر خوب، کم بود. من آوازه بنی‌نجاریان را وقتی در اصفهان مدیر بودند، خیلی شنیده بودم و آرزو داشتم ایشان را ببینم.

وی افزود: بهترین خاطرهام در این 30 سال خدمت، زمان کار با آقای بنی نجاریان بود و بدترین خاطرهام روزی بود که ایشان عزل شدند. اگر ما از آقای بنی نجاریان تکریم می کنیم، در واقع، از خوبی ها تکریم می‌کنیم، خوبیها و آموزش خوبیها را انتشار می دهیم و سپاسگزاری میکنیم از فردی که از خود گذشت.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: یادم میآید زمانی را که هنوز مدیرکل نشده بودم و ایشان مرا صدا زدند و گفتند که یکسری آدمهای خوب را پیدا کنید و هر مسئولیتی هم هست، من خودم میپذیرم. این افراد را برای آینده تربیت کنید. با این راهبرد ایشان بود که افراد موثر و خوشنامی در صنعت هوانوردی پرورش یافتند.

مه آبادی درباره خدمات مهندس بنی نجاریان گفت:  ایشان در کادرسازی، توسعۀ منابع انسانی، تامین تجهیزات و تکنولوژی و خصوصی سازی در صنعت هوایی کارهای زیادی انجام دادند. در دهۀ 70 اولین خصوصی سازی پارکینگ توسط ایشان انجام شد. با این وجود، ایشان خیلی رسانهای نبودند و بی سر و صدا کار میکردند.

وی در پایان سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی امام راحل و شهیدان که تفکر آنها چنین افرادی را ساخت، از روابط عمومی شرکت خواست تا با ایجاد راههای ارتباط مستمر با این مدیران و پیشکسوتان که معتمد سازمان هستند، زمینۀ بهرهمندی دیگر کارکنان و مدیران را از راهنماییهای آنها فراهم کنند.

گفتنی است؛ در پایان برنامه مهمان هفته از نزدیک به نیم قرن حضور محمد بین‌نجاریان با اهدای تابلو فرش قدردانی شد.

گزارش تکمیلی از حضور بنی نجاریان در یازدهمین برنامه مهمان هفته متعاقبا ارسال می شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری