خبر خبر

مغایرت سهم‌خواهی پدافند هوايي از شرکت فرودگاه‌ها با اصل ۷۵ قانون اساسی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزبانی از پروازهای عبوری برای کشور یک امتیاز است که امنیت، اعتبار و اقتصاد به همراه دارد، گفت: سهم‌خواهی پدافند از درآمد شرکت فرودگاه‌ها با اصل ۷۵ قانون اساسی مغایر است.

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: سهم‌خواهی پدافند هوایی از درآمد شرکت فرودگاه‌ها با اصل ۷۵ قانون اساسی مغایر است. در واقع دستگاهی که تعیین شده و خودکفاست را نباید محتاج دولت کنیم و یک سوم درآمد آن را کسر کرده و به دستگاه دیگری بپردازیم.

وی با بیان اینکه تلاش مسئولان و صنعتگران حوزه حمل و نقل هوایی قابل تقدیر است، ادامه داد: اقدامات ارتش زیرنظر ستاد کل ارتش و فرماندهی کل قوا قرار دارد و باید تامین اعتبارات آن را از طریق این حوزه انجام دهیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: اما سهم‌خواهی از شرکت فرودگاه‌ها به بهای تامین امنیت، به کاهش ایمنی پرواز می‌پردازد. اکنون ایران نخستین کریدور منطقه آسیا پاسفیک به غرب است. اگر این حوزه را تقویت نکنیم، به رعایت استانداردها بی‌توجه باشیم و پول‌های فروگاهی در حوزه امنیت بکار گرفته شود قطعا نام ایران در لیست سیاه ایکائو قرار می‌گیرد و ایرلاین‌ها به سمت فضای هوایی کشورهای آسیای میانه، عربستان، قطر و کویت خواهند رفت. همچنین با این اقدام ایمنی مسافران هوایی نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه میزبانی از پروازهای عبوری برای کشور یک امتیاز است که امنیت، اعتبار و اقتصاد به همراه دارد، تاکید کرد: مجلس، ستاد کل ارتش و دولت اعتبار مورد نیاز پدافند را در بودجه سال ۱۳۹۶ خواهند دید و نباید این اعتبار را از طریق حوزه حمل و نقل هوایی تامین کرد. در واقع مجلس هرگز موافق دست‌اندازی به اعتبارات حوزه‌های مختلف نیست.

حسینی بیان کرد: پدافند نباید مستقل باشد زیرا جزئی از ستاد کل ارتش و فرماندهی کل قوا محسوب می‌شود و در بودجه نیز متناسب با وظیفه شان برای آن اعتبار دیده می‌شود. بنابراین، ما باید اعتبار ستاد کل ارتش و فرماندهی کل قوا را افزایش دهیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری