خبر خبر

فرودگاه مهرآباد پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران در آذرماه
فرودگاه مهرآباد در آذرماه امسال میزبان ۱۰ هزار و ۶۹۳ فروند هواپیما و یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۹ مسافر بود. بر اساس آمار میزان جابجایی مسافر و نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه حدود ۲ برابر بیش از دومین فرودگاه پرترافیک ایران است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس آمار ارایه شده از سوی گروه آمار اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی؛ فرودگاه مهرآباد با پذیرش ۱۰ هزار و ۶۹۳ فروند هواپیما، موفق به اعزام و پذیرش یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۹ مسافر و ارسال و پست ۹ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم بار شد.

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در آذرماه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته شاهد ۱۶ درصد رشد در نشست و برخاست هواپیما، ۲۱ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۱۱ درصد رشد در ارسال و پست بار بود.

در فرودگاه بین‌المللی مشهد نیز ۵ هزار و ۴۷۳ پرواز حامل ۷۶۱ هزار و ۵۳ مسافر و ۶ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۷۰ کیلوگرم بار نشست و برخاست کردند. این فرودگاه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۳ درصد رشد در نشست و برخاست هواپیما، ۱۵ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۱۰ درصد رشد در ارسال و پست بار را رقم زد.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با میزبانی ۴ هزار و ۵۳۰ پرواز، ۶۴۷ هزار و یک نفر و ۱۱ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۴۲۵ کیلوگرم بار توانست رتبه سومین فرودگاه پرترافیک کشور را کسب کند. این فرودگاه نسبت به زمان مشابه سال گذشته در نشست و برخاست هواپیما ۳ درصد رشد، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۲ درصد رشد و در ارسال و پست بار ۱۶ درصد رشد داشت.

همچنین در آذرماه امسال ۳۳ هزار و ۹۷۵ فروند هواپیما در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نشست و برخاست کردند و ۴ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۰۰ مسافر اعزام و پذیرش و ۴۰ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۹۸۶ کیلوگرم بار ارسال و پست شد. این آمار حاکی از رشد ۱۴ درصدی در نشست و برخاست هواپیماها، رشد ۱۹ درصدی در اعزام و پذیرش مسافران و رشد ۱۶ درصدی در ارسال و پست بار است.

فرودگاه کیش نیز به عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه مناطق آزاد با میزبانی از ۲ هزار و ۸۲ فروند هواپیما، موفق به اعزام و پذیرش ۲۶۱ هزار و ۶۳۶ مسافر و ۲ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۲۰ کیلوگرم بار شد. این فرودگاه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد در نشست و برخاست هواپیما، ۱۷ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۲۳ درصد رشد در ارسال و پست بار داشت.

رشد ۵۰ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در اربعین امسال

همچنین بر اساس اطلاعات ارایه شده از سوی گروه آمار اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی٬ فرودگاه‌های کشور در سال جاری برای میزبانی از پروازها و مسافران اربعین حسینی ۲۰ آبان ماه تا ۹ آذر ماه٬ رشد ۵۰ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر را رقم زدند. 

در این مدت در ۱۷ فرودگاه ایران، تعداد یک هزار و ۹۵۶ فروند هواپیما حامل ۳۰۵ هزار و ۹۳۸ زائر عتبات عالیات و ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۵۰۸ کیلوگرم بار نشست و برخاست داشتند. در حقیقت در این مدت نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی در نشست و برخاست هواپیماها، رشد ۵۰ درصدی در اعزام و پذیرش مسافران و رشد ۴۱ درصدی در ارسال و پست بار رقم خورد.

اربعین حسینی در ایران مصادف با ۳۰ آبان ماه امسال بود. به ترتیب فرودگاه‌های میزبان پروازهای عتبات‌عالیات بر اساس ترافیک شامل فرودگاه امام خمینی(ره)، مشهد، اصفهان، ساری، یزد، تبریز، کرمان، اردبیل، ‌بندرعباس، گرگان، ارومیه، بیرجند، رشت، شیراز و اراک در برقراری پروازهای عتبات عالیات و اعزام و پذیرش زائران اربعین حسینی سهیم بودند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری