خبر خبر

سهم‌خواهی پدافند هوايي توجیه اقتصادی و فنی ندارد
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شوراي اسلامي گفت: سهم‌خواهی پدافند از درآمد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران توجیه اقتصادی و فنی ندارد. تامین اعتبارات مورد نیاز پدافند باید در بودجه کشور دیده شود و مجلس هم در این زمینه حمایت خواهد کرد اما دست درازی به درآمد شرکت فرودگاه‌ها منطقی و درست نیست.

اردشیر نوریان در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: شرکت فرودگاه‌ها، شرکتی درآمد – هزینه‌ای است،‌ پولی که به دست می‌آورد بابت ارایه خدمات به پروازهای عبوری است و اگر این شرکت خدماتی ارایه ندهد٬ درآمدی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: پدافند در تولید خدمات و درآمد شرکت فرودگاه‌ها نقشی ایفا نمی‌کند و حفاظت از فضای کشور وظیفه ذاتی پدافند است که باید انجام دهد و می‌دهد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اکنون که ترانزیت در آسمان ایران افزایش یافته، پدافند هوایی مدعی گسترش اقدامات و خدمات خود در این زمینه است. در واقع، حتی با پذیرش این حرف، با سهم‌خواهی پدافند از درآمد شرکت فرودگاه‌ها موافق نیستم زیرا شرکت فرودگاه‌ها ۵۴ فرودگاه تحت مالکیت خود دارد و کاهش درآمد آن توجیه اقتصادی و فنی ندارد.

وی درباره تامین اعتبارات پدافند گفت: بخشی از بودجه کشور در اختیار ارگان‌های نظامی است و مجلس باید کمک کند تا پدافند اعتباراتش را تامین کند اما دست درازی به درآمد شرکت فرودگاه‌ها منطقی و درست نیست.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری