خبر خبر

نماینده مجلس شورای اسلامی:
فرودگاه‌ها نایی برای سهم‌خواهی پدافند ندارند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته پدافند برای تامین اعتبارات مورد نیازش منطقی است اما باید اعتبار آن را در جای دیگر دید زیرا فرودگاه‌ها توان مالی و نایی برای تامین هزینه‌های خود را هم ندارد. بنابراین، سهم‌خواهی پدافند از درآمد شرکت فرودگاه‌ها درست نیست.

سید احسن علوی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، با بیان اینکه پدافند وظیفه محافظت از آسمان ایران را برعهده دارد، عنوان کرد: این درخواست پدافند منطقی است و پدافند از سال‌ها قبل پیگیر افزایش اعتبارات مورد نیازش است زیرا این ارگان نظامی برای تامین نیروی انسانی و تجهیزاتش باید اعتبارات بیشتری داشته باشد.

به گفته این نماینده مجلس، اما اکنون ۵۴ فرودگاه عملیاتی در ایران وجود دارد که تنها تعداد انگشت شمار آن‌ها قابلیت تامین هزینه‌هایش را دارند. بنابراین، دولت و مجلس موظف به تامین اعتبارات مورد نیاز پدافند هستند و باید از جای دیگر آن را تامین کنند.

وی افزود: سهم‌خواهی پدافند از درآمد فرودگاه‌ها نتیجه‌بخش نیست و قطعا فرودگاه‌ها متضرر می‌شوند زیرا فرودگاه‌ها نایی برای این سهم‌خواهی ندارند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری