خبر خبر

پروژه های فرودگاهی باید تا زمان مقرر به اتمام برسند
باقریان عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از مدیران فرودگاه ها خواست تلاش کنند تا پروژه های ناتمام را در موعد مقرر به اتمام برسانند.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، غلامحسین باقریان در همایش مدیران ستادی و فرودگاهی اقدامات انجام شده در بخشهای مختلف عملیات فرودگاهی تشریح کرد.
باقریان با اشاره به پروژههای ساختمانی در فرودگاههای کشور گفت: 27 پروژه ساختمانی در فرودگاههایی چون بجنورد، زاهدان، ارومیه، لارستان، زنجان، شاهرود، گرگان و... در حال اجراست که می بایست مدیران تمام تلاش خود را برای بهره برداری از آنها در موعد مقرر بکار گیرند.
 
وی، ایجاد ساختار را برای اجرای کم دغدغه پروژه ها را مورد توجه قرار داد و گفت: به دنبال ایجاد یک ساختار هستیم تا هم در ستاد بدانیم که در فرودگاهها چه طرحهایی و با چه هزینه هایی اجرا می شود و هم کار برای مدیران فرودگاهها راحت و کم دغدغه انجام شود.
وی گفت: اکنون نظارت بر پروژه ها توسط ستاد انجام می شود و این باعث کندی کار می شود برای همین غیر از هشت فرودگاهی که کارشناس ساختمان ندارند مسئولیت نظارت برعهده کارشناسان ساختمان خواهد بود و نظارت عالیه را انجام خواهد داد.
راهبر عملیات فرودگاهی در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی گفت: در مجموع کارهای سنگینی انجام شده است و خریدهای زیادی برای تجهیزات فرودگاهها از جمله سیستم برق و دیزل ژنراتور، تسمه نقاله و غیره انجام شده است.
باقریان در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه مخابرات و آی تی با اشاره به راه اندازی FIDS در چهار فرودگاه کشور گفت: بنا داریم این سیستم در تمامی فرودگاههای کشور نصب شود.
وی در تشریح عملکر این سیستم گفت: این سیستم مرکز ورود اطلاعات صدور صورتحسابهای نشست و برخاست است و اطلاعات آن به صورت مرکزی قابل دسترس خواهد بود. سیستم صدور عوارض نیز در فرودگاه مشهد تست شده است و از ماه بعد صدور نشست و برخاست توسط سیستم جدید انجام خواهد شد.
این عضو هیات مدیره با اشاره به اینکه آزمایش سیستم AFPL از فردا در فرودگاه شیراز آغاز می شود، گفت: این سیستم باعث سهولت در انجام کار و استفاده بهینه از نیروی انسانی خواهد شد.
باقریان ادامه داد: سیستم بعدی که آموزش آن حدود 10 روز پیش انجام شده است حسابداری و امور مالی و بازرگانی است که به صورت خودکار اطلاعات را از سیستم صدور صورت حساب جدید دریافت کرده، اقدام به صدور فاکتور خواهد کرد.
 
وی از مدیران خواست که برای اجرایی شدن این سیستمها در فرودگاه ها کمک کنند. به گفته وی سیستماتیک شدن امور باعث راحتی نظارت و مدیریت فرودگاه و کاهش اشتباهات خواهد شد. 
همایش مدیران فرودگاهی و ستادی هم اینک در جریان است و اخبار آن متعاقبا منتشر خواهد شد.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری