خبر خبر

شمس‌نژاد خبر داد:
برقراری پروازهای‌ چارتری قشم به هفت مرکز استان/ پرواز از قشم به عمان، دبی و چین برقرار‌ می‌شود
مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی قشم از هدف‌گذاری منطقه آزاد برای برقراری پروازهای چارتری از این فرودگاه قشم به هفت مرکز استان خبر داد و گفت: در مرحله نخست قرار است هر هفته ۱۰ پرواز چارتری در مسیر قشم انجام شود که به تدریج به ۴۰ پرواز در هفته افزایش می‌یابد.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ مجتبی شمس نژاد، مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی قشم با اشاره به فرود نخستین پرواز چارتری سازمان منطقه آزاد قشم دراین جزیره، گفت: نخستین پرواز چارتری مسیر قشم با پرواز بوئینگ ۷۳۷ روز پنج شنبه از فرودگاه شیراز در فرودگاه بین‌المللی قشم به زمین نشست.

شمس‌نژاد با اعلام اینکه پروازهای چارتری قشم با هدف ایجاد بستر مناسب سفرهای هوایی ارزان قیمت و با کیفیت، آغاز شده است، تصریح کرد: شرکت هواپیمایی "سپهران" با اختصاص چهار فروند هواپیمای مدرن بوئینگ ۷۳۷، برنامه خدمات حمل و نقل مسافران جزیره قشم را از چند استان کشور در حد و اندازه استانداردهای بین‌المللی آغاز کرده است.

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی قشم از اهداف جدید سازمان منطقه آزاد قشم در راستای ایجاد شرایط پروازهای ارزان قیمت به نقاط مختلف ایران برای افزایش سفر مسافران به این جزیره خبرداد و گفت: قرار است پروازهای چارتری قشم در مسیرهای داخلی با فرودگاه های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، رشت، ساری و تبریز و چند مرکز استان دیگر برقرار شود.

وی همچنین به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد: سفر هوایی با بوئینگ ۷۳۷ در مسیر قشم به دبی، عمان و استان گوانگ جو چین در دستور کار قرار گرفته است و به زودی برقرار می‌شود.

شمس‌نژاد گفت: در مرحله نخست قرار است هر هفته ۱۰ پرواز چارتری در مسیر قشم انجام شود که به تدریج و تا چهار ماه آینده شمار پروازهای چارتری بوئینگ ۷۳۷ در مسیر قشم به ۴۰ پرواز در هفته افزایش می‌یابد.

نخستین پرواز چارتری به قشم توسط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ با پرواز از فرودگاه شیراز در ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه در فرودگاه قشم به زمین نشست و طبق برنامه ازقبل تعیین شده ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه نیز جزیره قشم را به همراه مسافران خود به مقصد شیراز ترک کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری