خبر خبر

مشکل سامانه ILS فرودگاه بوشهر با نهاجا حل شد
در جلسه مشترک مشاور و مديركل حراست وزارت راه و شهرسازي، مدیرکل فرودگاه بوشهر و نمایندگان نیروی هوایی بوشهر مشکل به وجود آمده بر سر نصب آنتن سیستم ILS رفع شد.

کمال دهقان منشادی در گفتگو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوای ایران، با اعلام این خبر گفت: در بازدیدی که دیروز 26 بهمن، سردار جابر انصاری مشاور و مديركل حراست وزارت راه‌وشهرسازي و رستمي مديركل راه‌وشهرسازي استان بوشهر از فرودگاه داشتند در پی بررسی طرحهای بهسازی فرودگاه بوشهر و همچنین جابجایی آن، چند موضوع مهم و کلیدی نیز مطرح شد که یکی از آنها مربوط به مسائلی بود که با پايگاه شهيد ياسيني نهاجا داشتیم.

مدیرکل فرودگاه بوشهر ادامه داد: یکی از این مسائل موضوع نصب آنتن ILS در سطوح پروازی بود که نیروی هوایی نصب آن را مانع پرواز میدانست و خواستار برداشتن آن شده بود و با صحبت‌هایی که داشتیم قرار یک جلسه با حضور طرفین گذاشته شد و امروز در جلسه‎ای چهار ساعته که با حضور آقای انصاری، نمایندگان ستاد آجا و نهاجا و فرمانده نیروی هوایی پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر در فرودگاه برگزار شد و در پایان نیروی هوایی پذیرفت که آنتن در محل خود باقی بماند.

وی در مورد یکی دیگر از چالشهای موجود میان فرودگاه و نیروی هوایی که در این دیدار مطرح شده است، گفت: با توجه به افزایش پروازهای فرودگاه از 78 به 100 پرواز باید بتوانیم امکانات لازم برای پایداری آنها را فراهم کنیم و یکی از مهمترین موارد فراهم کردن امکان پارک هواپیما است. در این زمینه اپرون فرودگاه به 23 هزار مترمربع توسعه یافته و با 2 برابر شدن آن امکان پارک 6 هواپیما مهیا شده است اما چون در انتهای آن یک موضع از پدافند ضدهوایی نیروی هوایی ارتش قرار دارد امکان بهرهبرداری از اپرون میسر نشده است.

دهقان با تاکید بر اینکه باید با تمهیداتی این مشکل را حل کرد، گفت: در این زمینه براساس تفاهمهای انجام شده، محلی جایگزین را برای جابجایی موضع نیروی هوایی فراهم کرده‎ایم ولی از سوی آنها پذیرفته نشد و ما هم تاکنون نتوانستیم از اپرون برای خدمترسانی به شرکتهای هواپیمایی و مردم استفاده کنیم و باید برای رفع آن چارهای اندیشید.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری