خبر خبر

شکست رکورد پروازی در پایانه هوایی تهران و مرکز کنترل فضای کشور در نوروز 96/ فرودگاه‌های مهرآباد٬ حضرت امام(ره) و مشهد٬ اول تا سوم شدند
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه 1396 تعداد 30 هزار و253 سورتی پرواز در فرودگاه‌های سراسرکشور انجام شده است که این تعداد حاکی از رشد14درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. درطول این مدت سه میلیون و 721هزار و956 نفر از هموطنان نیز پرواز را برای سفرهای نوروزی خود برگزیدندکه این رقم رشد 16درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به‌‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران: رحمت‌اله مه‌آبادی با بیان این خبر گفت: از میان فرودگاه‌های کشور٬ فرودگاه‌های مهرآباد، حضرت امام خمینی(ره) و مشهد مقدس رتبه های اول تا سوم را به‌خود اختصاص دادند بطوریکه قریب به یک سوم از مسافران هوایی در نوروز از فرودگاه مهرآباد اعزام و پذیرش شده‌اند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: فرودگاه مهرآباد طی بازه‌ی مذکور٬ رشد 20 درصدی پذیرش مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد15 درصدی پروازی راتجربه کرده است، بطوریکه 988 هزار و934 نفر از هموطنان عزیز از این فرودگاه اعزام و پذیرش شده‌اند و 8 هزار و162 سورتی پرواز نیز در این فرودگاه انجام شده است.

مه‌آبادی با اشاره به کسب رتبه‌ی دوم توسط فرودگاه امام خمینی(ره) در این بازه اظهار داشت: فرودگاه حضرت امام توانست میزبان 4591 سورتی پرواز و همچنین 676164 مسافر در پروازهای خارجی باشدکه این رقم حاکی از 13درصد رشد در آمارپروازی و 10درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر است.

این مهم در حالی است که برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تعداد پروازهای کنترل شده در پایانه هوایی تهران به بیش از 700 پرواز در روز و به رکورد722 سورتی پرواز رسید.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه افزود: فرودگاه مشهدمقدس در این ایام با استقبال از زائران امام مهربانی‌ها حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) میزبانی از609 هزار و919 نفر از زائران ایشان و 4 هزار و 198 سورتی پرواز را برعهده داشت که با رشد 18 درصدی پروازها نسبت به مدت مشابه و22 درصدی در اعزام و پذیرش مسافران ضمن کسب رتبه سوم درمیان فرودگاههای کشور، از لحاظ میزان رشد پروازی در نوروز 96 رکورد دار کلیه فرودگاه‌های کشور بوده است.

به گفته مه‌آبادی٬ رکورد دیگری که در نوروز 96 برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ثبت شد٬ ارائه خدمات کنترل ترافیک هوایی به بیش از  2100سورتی پرواز در طول یک شبانه‌روز توسط همکاران مرکزکنترل فضای کشور است. بطوریکه همکاران این مرکز با ارایه سرویس به 2170 سورتی پرواز در24 ساعت این افتخار ستودنی را برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به ثبت رساندند.

دریافت کمترین گزارش نقص فنی و یا خطای سیستمی در تجهیزات ناوبری هوایی (اعم از تجهیزات ارتباطی، ناوبری، نظارتی) و زیرساخت‌های فرودگاهی در نوروز 96 نکته مهم دیگری بود که مه‌آبادی بر آن تاکید کرد و گفت: این مهم نشان از برنامه‌ریزی دقیق، تلاش ستودنی و پیگیر متخصصان و کارشناسان شاغل در این حوزه ها، چک به‌موقع و نظارت کامل بر عملکرد این سامانه‌ها دارد.

مه‌آبادی در ادامه بیان داشت: نوروز امسال از نظر خدمت‌رسانی به هموطنان وتامین ایمنی وامنیت مسافران نیز در نوع خود بی‌نظیر و بسیارخوب بود و با یاری خداوند متعال، همیاری و همکاری کم‌بدیل متخصصان وکارکنان سختکوش تمامی بخش‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، برنامه‌ریزی قوی و سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه و بهره‌گیری از زیرساخت‌های نوین ناوبری هوایی و فرودگاهی به ارزش بیش از 8000 میلیارد ریالی، نظارت مدیران ستادی بر عملکرد فرودگاه‌های مختلف، اجرای طرح چندپیشگی کارکنان در فرودگاه‌های کشور، هماهنگی بسیار موثر با نهادهای مختلف نظامی، انتظامی و دیگر ذینفعان حاضر در فرودگاه‌های کشور و مشارکت موثر هموطنان عزیز در اطلاع‌رسانی نقایص مشاهده شده در خدمات ارائه شده از طریق سامانه‌های منصوبه در فرودگاه‌ها، الحمدالله بالاترین سطح رضایتمندی مسافران در سامانه نظرسنجی شرکت ثبت و شکر خدا خدمات نوروزی امسال بدون هرگونه رویداد ناگوار و فارغ از هر چالشی ارائه شد.

 مه‌آبادی ضمن تشکر از تمامی متخصصان وکارشناسان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران که در ماندگاری خاطرات نوروز96 برای ملت شریف ایران سخت کوشیدند٬ گفت: بی‌شک این دستاورد حاصل نمی‌شد مگر در سایه همدلی، انسجام و از خودگذشتگی همکارانم در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران.

وی ابراز امیدواری کرد؛ با توجه به بزرگواری و سعه‌ی صدر بی‌بدیل ملت ایران، قصورمان در ارائه خدمات از سوی ایشان بخشیده شده و در طول سال 96 نیز با مشارکت و همراهی ما در مدیریت خدمات فرودگاهی، ازسطح کیفی و کمی خدمات فرودگاهی مطلوب‌تری برخوردار شویم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری