خبر خبر

بهره‌برداری از ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه در اردیبهشت‌ماه امسال
مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان غربی گفت: بازسازی ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه در اردیبهشت‌ماه امسال به پایان می‌رسد تا مسافران داخلی این فرودگاه از این پس، از این ترمینال اعزام و پذیرش شوند.

کمال پرهیزکار در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: حسین اسفندیاری، قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه‌ها روز سه‌شنبه(۲۹ فروردین‌ماه ۹۶) از فرودگاه ارومیه و پروژه‌های آن بازدید کرد و نظر مطلوبی نسبت به اقدامات انجام شده و در حال اجرای این فرودگاه داشت.

وی با بیان اینکه اسفندیاری در این بازدید، توصیه‌هایی داشت و نسبت به تسریع بازسازی ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه پیگیر بود، ادامه داد: بازسازی ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه از اواخر سال ۱۳۹۴ آغاز شده اما به دلیل بارندگی‌ها و شرایط جوی حاکم بر منطقه، امکان بهره‌برداری از آن پیش از شروع سال ۱۳۹۶ فراهم نشد. بنابراین با تلاش‌های صورت گرفته درصددیم پروژه بازسازی این ترمینال را در اردیبهشت ماه امسال به پایان برسانیم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌غربی توضیح داد: بازسازی ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه با هدف بهره‌مندی از فضاهای بدون استفاده ترمینال انجام شده است. اين ترمينال ۴ هزار و ۶۶۰ مترمربع مساحت دارد كه طي اين بازسازي ۱۷۰۰ متر مربع فضاي بدون استفاده آن، به فضاي مفيد ترمينال مسافري تبديل مي‌شود.
وی تصریح کرد: اعتبار بازسازی این ترمینال ۵ میلیارد تومان تعیین شده است که ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن را استان تقبل کرده و سایر اعتبارات آن را شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تامین می‌کند. پیش‌بینی شده مجموع هزینه‌های تجهیز و بازسازی این ترمینال ۷ میلیارد تومان شود.

پرهیزکار با بیان اینکه پیش از این مسافران داخلی و خارجی فرودگاه ارومیه از طریق ترمینال خارجی این فرودگاه اعزام و پذیرش می‌شدند، یادآور شد: سالانه ۳۵۰ هزار مسافر داخلی این فرودگاه را برای سفر خود انتخاب می‌کنند که با بهره‌برداری از ترمینال داخلی فرودگاه ارومیه تلاش می‌کنیم، استقبال از مسافران داخلی را از ۳۵۰ هزار نفر به ۴۰۰ هزار نفر در سال افزایش دهیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری