خبر خبر

فرودگاه سقز دوباره امیدوار شد
طی مذاکره تیم شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و مقامات استان کردستان تعهدات طرفین برای ادامه ساخت فرودگاه سقز مشخص شد.

محسن سیفزاده مدیر فرودگاه سنندج، لحظاتی پس از اتمام این جلسه در گفتگو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: در این جلسه که پس از بازدید از محل فرودگاه، با حضور آقایان باقریان، گلیج و تعدادی از همکاران آنها از معاونت عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاهها و آقایان قادری، معاون عمرانی استانداری کردستان، مکی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه برگزار شد٬ طرفین با قبول تعهداتی به یک توافق رسیدند.

وی با ابراز امیدواری که با انجام به موقع تعهدات از سوی طرفین تا یک ماه دیگر ادامه ساخت فرودگاه سقز آغاز شود، در مورد تعهدات پذیرفته شده از سوی طرفین گفت: استان تأمین اراضی مورد نیاز را برعهده گرفت و بحث طراحی پروژه و برگزاری مناقصه آن را نیز شرکت برعهده گرفته است.

مدیر فرودگاه سنندج در مورد توجیه اقتصادی ساخت این فرودگاه گفت: این فرودگاه توان خدمترسانی به شهرهای شمالی استان کردستان شامل سقز، بانه، دیوان‎دره، سردشت، بوکان، مهاباد، که در فاصله کمتر از 100 کیلومتری آن قرار دارند و همچنین تعدادی از شهرهای جنوبی استان آذربایجان غربی را خواهد داشت و با توجه به وجود بازارچههای مرزی در شهرهای بانه و مریوان و طرحهای آینده برای این منطقه میتواند نقش زیادی در تردد تاجران و توسعه منطقه ایفا کند.

طرح ساخت فرودگاه سقز از سال 76 کلید خورده و پس از تملک اراضی، از سال 86 عملیاتی شده است که به دلیل کمبود منابع مالی و اراضی تاکنون تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این فرودگاه در فاصله اندکی از شهر سقز قرار دارد و پیشبینی میشود علاوه بر 178 هکتار زمین فعلی نیاز به تملک 100 هکتار زمین جدید دارد.

این فرودگاه با طول باند 2500 متر و عرض آن 45 متر و برای هواپیماهایی در ابعاد ATR72، با ظرفیت 70 مسافر ساخته خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات
اميد حيدري() :
باسلام قراره کدوم زمينها براي فرودگاه در نظر گرفته شود
صناعي() :
با احترام بايد بگم، شهرستان مهاباد اصلا مکاني براي توسعه و آينده نگري ندارد! کسي که جغرافيا بدانيد راحت با مشاهده نقشه ها و بررسي سه شهر مياندوآب، مهاباد، بوکان مي تواند بگويد کدام شهر جايگاه مناسبي ايجاد باند فرودگاه است. سال ها است زمزمه ايجاد فرودگاه جنوب استان آذربايجان غربي در بوکان به گوش ميرسد البته اگر اين عملياتي ميشد خيلي زودتر از اينها احداث ميشد.
احمدي() :
سردشت مهاباد تکاب شاهيندز بانه
اين شهرا نمي توانند تحت پوشش قرار بگيرن نزديکترين اين شهرا با سقز 120 کيلومتر فاصله دارد
بهترين کار احداث فرودگاه در شهرتان مهاباد است که واقعا نيازي براي منطقه است چراکه مهاباد با 270 هزار جمعيت قطب پتروشيمي غرب کشور و قطب گردشگري شمالغرب کشور است و ظرفيت هاي بالاي سنعتي و گردشگري را در خود جاي داده است

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری