خبر خبر

رشد ۶۰ درصدی درآمد فرودگاه شهرکرد
مدیر فرودگاه شهرکرد از افزایش ۶۰ درصدی درآمد این فرودگاه در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ خبر داد.

سروش سلیمی شهرکی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد ۶۰ درصدی درآمد در حوزه‌های هوانوردی و غیرهوانوردی برای فرودگاه شهرکرد حاصل شد.

وی توضیح داد: درآمد فرودگاه‌ها شامل درآمدهای هوانوردی و غیرهوانوردی می‌شود. ارایه خدمات به نشست و برخاست هواپیماها و ارایه خدمات مسافران به عنوان درآمدهای هوانوردی محسوب می‌شود و درآمدهای غیرهوانوردی نیز حاصل اجاره اماکن تجاری، اداری و بخش‌های هندلینگ است.

مدیر فرودگاه شهرکرد گفت: در تیرماه ۱۳۹۵ پروازهای فرودگاه شهرکرد ۳ برابر افزایش یافت و در پی آن تعداد مسافران این فرودگاه ۴.۵ برابر نسبت به سال ۹۴ محقق شد. بنابراین، از یک سو رونق نسبی فرودگاه حاصل از درآمدهای هوانوردی کسب شد و از سوی دیگر بخش خصوصی تشویق و ترغیب شد تا قراردادهایی در حوزه‌های تاکسیرانی، غرف و اماکن اداری منعقد شد.

وی درباره‌ برنامه‌های این فرودگاه در سال ۹۶ عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم درآمدهای ما در این فرودگاه افزایش یابد زیرا استان پتانسیل‌های خوبی برای برقراری پروازهایی به مقاصد عتبات‌عالیات، کیش، کویت و عسلویه دارد. در این زمینه رایزنی‌هایی صورت گرفت تا افزایش پرواز و به تبع آن افزایش درآمدهای هوانوردی و غیرهوانوردی در فرودگاه شهرکرد محقق شود.

سلیمی شهرکی افزود: اکنون ۱۲ پرواز هفتگی در فرودگاه شهرکرد به مقاصد تهران و مشهد در این فرودگاه انجام می‌شود و در سال ۹۶ شاهد افزایش تعداد پروازها و مقاصد این فرودگاه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با همکاری اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی هفته گذشته سامانه FIDS فرودگاه شهرکرد نصب و راه اندازی شد، یادآور شد: این سیستم در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی به دست متخصصان مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طراحی و اجرا شده است .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری