خبر خبر

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی:
مصمم به توسعه روزافزون گمرک فرودگاه تبریز هستیم
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه بررسی عملکرد کارگوی فرودگاه تبریز، بر احداث ترمینال بار در اين فرودگاه توسط سرمایه‌گذار در قالب BOT تاکید کرد و گفت: مصمم به توسعه روزافزون گمرک فرودگاه تبریز هستیم.

به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی، در جلسه‌یی با حضور مصطفی صفایی؛ مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی، نواداد؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی و عباس‌زاده؛ ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک تبریز برگزار شد، وضعیت کارگوی فرودگاه تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌شرقی در این جلسه ضمن تشکر از اداره‌کل فرودگاه‌های استان و اداره گمرکات استان نیز برای اهتمام ویژه در امر تسهیل واردات و صادرات گفت: موضوع توسعه گمرک فرودگاه تبریز از مواردی است که استاندار آذربایجان شرقی همواره بر آن تاکید دارند.

نواداد همچنین بر احداث ترمینال بار در فرودگاه تبریز توسط سرمایه‌گذاری در قالب BOT تاکید کرد.

در ادامه جلسه مدیرکل فرودگاه‌های استان ضمن اشاره به آمادگی کامل فرودگاه تبریز برای احداث ترمینال کارگو گفت: تمام ظرفیت‌های فرودگاه تبریز مانند زیرساخت‌های عملیاتی(از جمله باند فرودگاه و دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری) و غیرعملیاتی برای افزایش پروازها و نشست و برخاست تمامی هواپیماهای کارگوی جهان آمادگی لازم را دارد.

صفایی افزود: افزایش ۴۴ درصدی پروازهای خارجی و ۳۰ درصدی مسافران پروازهای خارجی در دو ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال ۹۵ نشانه پتانسیل فراوان استان در جذب مسافر و سرمایه‌گذار است، بنابراین احداث ترمینال کارگو در فرودگاه تبریز ضروری است.

در ادامه جلسه عباس‌زاده؛ ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک تبریز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد گمرک استان گفت: امسال زمان خروج مسافر از سالن ترانزیت فرودگاه تبریز نسبت به سال گذشته حداقل به نصف کاهش یافته است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری