خبر خبر

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در هفته‌ای که گذشت/ هفته13-96
هفته سیزدهم از سال 96 نیز به سر شد در این هفته عبور پروازهای قطری از فراز آسمان ایزران به عنوان مهمترین موضوع پیگیری شد و مدیران کل مراقبت پرواز و ارتباطات و ناوبری در مورد کارهای انجام شده و در حال انجام در این زمینه توضیحاتی دادند. افزایش بهره‎وری و بهبود شاخص‎های آن در شرکت فرودگاه‎ها از دیگر دغدغه‎هایی بود که با دیدار مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و رئیس سازمان بهره‎وری کشور و بازدید از مرکز کنترل فضای کشور بررسی شد.
افزایش پرواز در تعدادی از فرودگاه ها نیز از دیگر اخبار مهم هفته سیزدهم هستند.

گزیده ای از مهمترین اخبار هفته گذشته را می‎خوانید:

اردیبهشت 96؛ رشد ۸ درصدی اعزام و پذیرش مسافران هوايي

فرودگاههای تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها، در اردیبهشت 96 با اعزام و پذیرش چهار میلیون و 930 هزار مسافر، نسبت به زمان مشابه سال گذشته به رشد 8 درصدی دست یافتهاند.

ارائه خدمات بی وقفه تقرب پرواز ایران به پروازهای عبوری قطری

مدیرکل مراقبت پرواز گفت: ایران علاوه بر گشایش فضای آسمان خود بر روی پروازهای قطری، خدمات تقرب (Approach) را توسط متخصصان مراقبت پرواز به پروازهای قطری ارائه می‌کند.

ایجاد سکتور جدید برای پوشش پروازهای عبوری قطر

مدیرکل ارتباطات و ناوبری از تقسيم‌بندی سکتور چهار مرکز کنترل فضای کشور به دو سکتور ۴ و ۴.۵ برای پوشش بهتر پروازهای عبوری قطر از آسمان ایران خبر داد.

بازدید رئیس سازمان بهرهوری از مرکز کنترل فضای کشور

رئیس سازمان بهرهوری کشور و هیئت همراه با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران ديدار و گفتگو و از مرکز کنترل فضاي کشور بازدید کردند.

شرکت بوئینگ فروش ۳۰ فروند هواپیما به شرکت آسمان را تایید کرد

مدیر فروش منطقه خاورمیانه، روسیه و آسیای مرکزی بوئینگ عصر روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای، امضای قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در تهران را تائید کرد.

مهمان هفته بیست و یکم با فرشید گلیج

بیست و یکمین مهمان هفته با حضور فرشید گلیج، مدیرکل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزارشد. برخی نکات مهمی که وی اشاره کرد چنین بود:

- طرح جامع فرودگاهی برنامهای است که بر اساس مطالعات دقیق و اصولی بینالمللی تدوین میشود و کمک میکند که در فرودگاهها به صورت سلیقهای عمل نشود و کارها طبق آن پیش رود.

- صیانت از طرحهای جامع فرودگاهی از وظایف این دفتر است و از برنامههای اصلی و با درجه اهمیت بالای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران است

-  کنترل موانع و رفع آنها به معنی عینی حرکت به سمت استانداردسازی در فرودگاهها است.

- ایجاد مرکز عملیات اضطراری و نظارت کیفی، جزو الزامات قانونی است که در زمان وقوع حادثه و بحران با حضور مدیران ارشد در آنجا اوضاع به نحو مطلوب مدیریت و راهبری خواهد شد.

- تمام اقدامات این دفتر مطابق دستورالعملهای اسناد بینالمللی و ملی پیش میرود و سلیقه افراد در آن دخیل نیست.

بازرسان موضوع تبصره يک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری منصوب شدند

رحمت‌اله مه‌آبادی طی احکامی عبدالرسول حسن‌پور، داود قدرتی، صفی‌اله چمکلانی، حامد رهبر مداحی، اکبر کشاورز حداد، حمیدرضا عرب‌سرخی، مجید عروجی، رضا صفر و یوسف فرهانی را برای مدت ۳ سال به عنوان بازرسان تبصره یک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری منصوب کرد.

فرودگاه کرمان به نام آیت‌الله رفسنجانی مزین شد

به درخواست جمعی از اهالی استان کرمان و با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و تایید رئیس جمهوری فرودگاه کرمان به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی تغيير پيدا کرد.

میزبانی فرودگاه مهرآباد از سه میلیون مسافر در دو ماه

مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: در دو ماه نخست امسال سه میلیون مسافر از فرودگاه مهرآباد تردد کردند.

باند بتنی مهرآباد برای انجام پروازهای شبانه آماده می‌شود

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد گفت: با اتمام عملیات نصب روشنایی باند ۲۹ راست مهرآباد و اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری نشست و برخاست هواپیماها در شب نیز از این باند بتنی انجام خواهد شد.

پروازهاي اصفهان – تفليس و آدنا - اصفهان - آدنا برقرار شد

شرکت هواپيمايي تابان پروازهاي اصفهان- تفليس را برقرار کرد  و یک پرواز بینالمللی دیگر نیز در مسیر آدنا - اصفهان - آدنا توسط شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال برقرار شد.

پروازهاي خارجي فرودگاه تبریز افزايش یافت

مديركل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي از افزايش پروازهاي فرودگاه تبريز در مسيرهاي اسپارتا و آدانا خبر داد.

ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه قشم به یک و نیم میلیون نفر می‌رسد

مديركل فرودگاه قشم گفت: در تلاشیم پروژه ترمینال فرودگاه قشم تا پایان آذرماه امسال افتتاح ‌شود تا با بهره‌برداری از ۳۸۰۰ مترمربع فضای آن، ظرفیت برخاست سه پرواز همزمان خروجی و امکان اعزام و پذیرش یک و نیم میلیون مسافر در سال را در این فرودگاه فراهم می‌کنیم.

برقراری پروازهای حج تمتع از فرودگاه بیرجند/ قول مساعد ماهان برای افزایش پروازها از فرودگاه‎های بیرجند و طبس به مقصد تهران

برای نخستین بار پروازهای حج تمتع از فرودگاه بیرجند انجام خواهد شد و زائران از طی کردن مسیر زمینی ۴۸۰ کیلومتری تا مشهد خلاص شدند. همچنین به دلیل وجود فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری برای حضور سرمایه‌گذاران و بازارچه‌های مرزی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان برای افزایش پروازها از فرودگاه‌های بیرجند و طبس به تهران و بالعكس قول مساعد داده است.

احداث پاویون در فرودگاه بیرجند/ جاده دسترسي به فرودگاه بيرجند دو بانده مي‌شود

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: در نظر داریم با همکاری مسئولان استان، پاویون فرودگاه بیرجند را احداث کنیم. این پروژه در زمینی به مساحت ۶۰۰ مترمربع بنا می‌شود که برای اجرای آن دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است. با جانمایی مکان جدید و نصب این دکل‌های روشنایی فرودگاه ظرف  دوماه آینده، امکان برقراری پروازهای ایمن و رفت و آمد در جاده دو بانده بیرجند – زاهدان به ویژه در ایام حج تمتع فراهم می‌شود.

برقراري پرواز تهران-رشت-اصفهان و بالعكس در فرودگاه رشت

با ورود هواپيماهاي ATR به ناوگان هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، پرواز تهران-رشت- اصفهان و بالعكس از روز دوشنبه ۲۹ خردادماه به صورت هفتگي در فرودگاه رشت راه‌اندازي مي‌شود.

بوشهري‌ها با هواپيما راهي تفليس مي‌شوند

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر از رایزنی‌ها برای برقراری پروازهای هفتگی بوشهر– تفلیس خبر داد.

اجرای پروژه فیبر نوری در فرودگاه ابوموسی

رئیس فرودگاه ابوموسی از اجرای پروژه فیبر نوری در این فرودگاه خبر داد و گفت: با این پروژه سرعت انتقال اطلاعات افزایش یافته و در پی آن افزایش ضریب ایمنی پروازها محقق می‌شود.

برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار فرودگاه سقز، به زودی/ فرودگاه سقز به هشت شهر سرویس هوایی خواهد داد

مدیر فرودگاه سنندج از برگزاري مناقصه انتخاب پیمانکار برای ساخت و تکمیل فرودگاه سقز در آينده‎اي نزديک خبر داد و گفت: ۱۵هکتار اراضی برای جانمایی ابنیه جدید فرودگاه بر اساس مطالعات جدید شرکت فرودگاه‎ها خریداری و به اراضی قبلی اضافه می‌شود. سقز به عنوان دومین شهر استان بعد از سنندج به هشت شهر در فاصله زیر ۱۰۰ کیلومتری سرویس خواهد داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری