خبر خبر

آغاز شمارش معکوس راه‌اندازی و بازگشایی فرودگاه پارس‌آباد
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل از اتمام کار بهسازی و آسفالت‌ریزی باند فرودگاه پارس‌آباد و عملیات اجرایی آن خبرداد و گفت: شمارش معکوس برای راه‌اندازی و بازگشایی فرودگاه پارس‌آباد مغان آغاز شده است.

به گزارش روابطعمومی فرودگاه‌ پارس‌آباد، میر فخرالدین هاشمی گفت: عملیات اجرایی بهسازی و آسفالت‌ریزی باند فرودگاه پارس‌آباد که شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از ابتدای سال ۱۳۹۲ آغاز کرده بود، رو به اتمام است.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه باعث افزایش ایمنی پروازها و امکان فرود هواپیماهای متوسط پیکر می‌شود که از مهمترین مزایای بهره‌برداری و بهسازی این فرودگاه بشمار می‌آید.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: قسمت اعظمی از پروژه بهسازی فرودگاه پارس‌آباد مربوط به سطوح پروازی و باند آن بوده که با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال و در مدت ۴ سال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اجرا شده است.

وی با بیان اینکه فرودگاه پارس‌آباد با سابقه ۴۴ سال قدیمی‌ترین فرودگاه اقماری کشور است، عنوان کرد: طول باند این فرودگاه ۲۷۰۰ متر و عرض آن ۴۵ متر به همراه دو شولدر به عرض ۵.۷ متر در طرفین با تکنولوژی روز اجرا شده و در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری مجدد قرار خواهد گرفت.

 

-------------------------------------
نظرات
ياسوج() :
درود مهندس هاشمي کوهنورد

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری