خبر خبر

اعزام 1280 زائر به حج تمتع از فرودگاه زنجان
مدیر فرودگاه زنجان گفت: اعزام 1280 زائر هم استانی به سفر حج تمتع سال جاری و برعکس از طریق فرودگاه زنجان انجام خواهد شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها به نقل از ایرنا؛ محمد قاسمی با بیان اینکه پروازهای حج تمتع از زنجان به مدینه از مرداد امسال آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: یک‌هزارو 280 نفر از زائران به مدینه در قالب چهار یا پنج پرواز انجام خواهد شد.

مدیر فرودگاه زنجان اظهار کرد: قبل از سال 91 و شروع فعالیت این فرودگاه سفرهای حج عمره و تمتع این استان از فرودگاه های تهران و تبریز انجام می شد.

قاسمی تاکید کرد: اعزام زائران حج تمتع به کشور عربستان از طریق فرودگاه زنجان موجب شده تا این مسافران و همراهان آنها سختی‌های راه زمینی برای رسیدن به فرودگاه‌های سایر استان‌ها را متحمل نشوند و از سوی دیگر در کاهش سوانح جاده‌یی نیز تاثیر قابل توجهی داشته است.

فرودگاه زنجان، یکی از فرودگاه‌های فعال ایران از نوع داخلی به شمار می رود که در مرکز استان زنجان واقع شده و هم اکنون در هفته چهار پرواز از زنجان به مشهد و برعکس انجام می شود.

این فرودگاه از سال 1390شروع به فعالیت کرده است که در زمان حاضر پروازهای فرودگاه زنجان به مقصد مشهد انجام می شود.

از خردادماه سال 92، پروژه توسعه باند فرودگاه زنجان آغاز شده است و با توجه به مصوبه دولت مبنی بر تبدیل فرودگاه زنجان به مرز هوایی٬ اردیبهشت 91 نیز نخستین پرواز خارجی به مقصد عربستان برای انجام حج عمره انجام شد

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری