خبر خبر

با تصویب طرح جامع
فرودگاه سهند آماده میزبانی بزرگان می شود
مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با اشاره به تصویب طرح جامع فرودگاه سهند، از امکان میزبانی این فرودگاه برای نشست و برخاست هواپیمای F100 و بزرگتر از آن در آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ جلسه نهایی طرح جامع فرودگاه سهند که از دو سال پیش در دستور کار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفته بود، پس از انجام دهها ساعت کار کارشناسی و جلسات متعدد و تبادل نظرات فنی، طی جلسه ای با حضور مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی، مدیرکل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه، رئیس فرودگاه سهند، کارشناسان ستادی شرکت فرودگاه ها و مهندسان مشاورین سامانه های راهبردی تصویب و نهایی شد.

صفایی، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه طرح جامع، یک سند بالا دستی است، از این پس اولویت امور فرودگاه سهند بر اساس طرح جامع؛ بررسی، برنامه ریزی و اقدام خواهد شد.

صفایی افزود: با توجه به اینکه فرودگاه سهند یکی از فرودگاههای کوچک از نظر وسعت کشور محسوب می شود، پیش از این برای  نشست و برخاست هواپیماهای در رده F100  و بالاتر آماده نبود اما اکنون با تصویب طرح جامع آن، توسعه فرودگاه سهند از 50 هکتار به 150 هکتار صورت می گیرد و انجام برنامه ریزی های لازم برای نشست و برخاست هواپیماهای F100  و بالاتر آماده خواهد بود.

وی گفت: طرح جامع فرودگاه سهند در افق پنج ساله، ده ساله و بیست ساله مطالعه و بررسی و یک نقشه راه محسوب می شود و برای توسعه فرودگاه بایستی پس از تصویب، به دنبال تملک اراضی از طریق استان باشیم. همانطور که در طرح پنج ساله فقط بایستی به مقدار 100هکتار به زمین های فرودگاه اضافه شود تا یک فرودگاه استاندارد برای نشست و برخاست پروازها آماده شود.

مدیرکل فرودگاههای استان تاکید کرد: برای راه اندازی پروازهای فرودگاه سهند ضروری است تملک اراضی در مجاورت این فرودگاه توسط فرمانداری شهرستان مراغه برنامه ریزی شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری