خبر خبر

کارگوي فرودگاه تبریز ساخته شود، ثروت آفريني و اقتصاد مقاومتي محقق مي‌شود
مدیرکل فرودگاه‎های استان آذربایجان شرقی اعتقاد دارد که ساخت کارگوی فرودگاه تبریز با فراهم کردن امکان انتقال هوایی کالاهای تولید شده در این استان، باعث افزایش صادرات و اشتغال و همچنین ثروت‎آفرینی و تحقق اقتصاد مقاومتی در شرکت فرودگاه‎ها می‎شود.

به گزارش روابط‎ عمومی فرودگاه‎های استان آذربایجان شرقی، مصطفی صفائی  گفت: فرودگاه تبریز از پتانسیل و ظرفیت بالایی برای حرکت در مسیر ثروت‎آفرینی و اشتغال‎زایی برخوردار است و ساخت و بهره‎برداری از ترمینال بار(کارگو) فرودگاه تبریز می‎تواند یکی از اقدامات موثر در این جهت باشد.

وی در توضیح اهمیت اقتصادی ترمینال بار برای تبریز و فرودگاه آن افزود: شهر تبریز از قطب‎های اصلی صنایع کشور است و کارخانه‎های بسیار مهمی در این شهر مشغول فعاليتند،اما متاسفانه به دلیل وجود نداشتن ترمینال بار در فرودگاه این شهر، امکان صادرات و واردات کالا به صورت هوایی موجود نيست، در حالي كه ساخت ترمینال بار ضمن ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای تعداد زیادی از افراد و توسعه این منطقه، گام مهمی برای ثروت‎آفرینی در فرودگاه تبریز است.

صفایی گفت: امسال شعار اقتصاد مقاومتی سرلوحه تصمیم‎گیری‎ها و اقدامات مسئولان کشور قرار گرفته و همچنين بحث ثروت‎آفرینی در شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران مطرح شده است که تحقق همزمان این دو شعار با جدیت در دستور کار اداره کل فرودگاه‎های استان قرار دارد.

مدیرکل فرودگاه‎های استان آذربایجان شرقی همچنین تغییر برخی نگرش‎های رایج در مورد ثروت‎آفرینی و اقتصاد مقاوتی را پیش‎زمینه تحقق آنها دانست، گفت: تربیت "مدیران درآمدی" به جای "مدیران هزینه‎ای" از جمله این نگرش‎هاست که بایستی به سمت اجرای آن گام برداشته شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری