خبر خبر

دستورالعمل 11 ماده‌ای فرودگاه‌های كشور برای اعزام و پذیرش حجاج درسال 96
دستورالعمل 11 ماده‌ای شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی كشور برای تسهيل رفت ‌و آمد حجاج تمتع 96 از سوی قائم مقام مدیرعامل شرکت در امور فرودگاه‎ها به فرودگاه‎هایی که عملیات اعزام و پذیرش حجاج از آنها صورت می‎گیرد، ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی؛ در راستای تقويت فضای تعامل بين شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران با سازمان حج و زيارت و همچنین تسهيل رفت‌ و آمد حجاج در حج تمتع 96، ديدارهای جداگانه‌ای بين حجت‌الاسلام والمسلمين قاضی‎عسگر، نماينده ولی‌فقيه در امور حج و زيارت، محمدی رئیس سازمان حج و زيارت، رحمت‌اله مه‌آبادی رييس هيئت مديره و مديرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی كشور و حسين اسفندياری قائم‌مقام مديرعامل در امور فرودگاه‌ها و برخی مسئولان ذی‌ربط انجام شد.

در جریان این دیدارها، مسئولان سازمان حج و زيارت از مسئولان و پرسنل شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی كشور بابت انجام امور اعزام و پذيرش مسافرين حج و زيارت در سال‌های گذشته تشكر وي‍ژه داشتند.

در پایان اين جلسات پس از بررسی آخرين وضعيت اعزام زائران و نيز شرايط فرودگاه‌هايی كه اعزام حجاج در سال جاری از آنها انجام می‌شود، دستورالعمل 11 ماده‎ای از سوی حسین اسفندیاری، قائم مقام مدیرعامل شرکت در امور فرودگاهها به شرح زير صادر شد:

 

1- فرودگاه‌ها ابتدا و انتهای سفر هستند و ايجاد شرايط مطلوب و نيز حسن همكاری طرفين می‌تواند تاثير به سزايی در رضايتمندی حجاج داشته باشد.

 

2.موارد مربوط به اعزام و پذيرش مسافران حج و زيارت در حوزه فرودگاه‌ها صرفا از طريق شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران پيگيری شود.

 

3.نظر به وجود زيرساخت مناسب در بخش آی. تی، شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آمادگی دارد تا همچون سال 94 مرجعيت سايت اطلاع‌رسانی حج تمتع سال جاری را بر عهده بگيرد. در اين راستا لازم است واحدهای آی. تی شركت و سازمان حج و زيارت با برگزاری جلسات مشترك، موارد مربوط را هماهنگ كنند.

 

4.شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران همچون سال‌های گذشته آمادگی كامل جهت اعزام و پذيرش حجاج حج تمتع سال جاری را دارد.

 

5.فرودگاه‌های كشور با توجه به محدوديت‌های سازمان حج و زيارت در موضوع اسكان حجاج در كشور عربستان و "اسلوت تايم" اعمالی از طرف فرودگاه جده و مدينه از يك سو و محدوديت‌های موجود در فرودگاه‌های كشور از طرف ديگر، همكاری لازم در تنظيم برنامه پروازی ايرلاين‌های مجری نقل و انتقالات حجاج را به عمل خواهند آورد.

 

6.مسائل و مشكلات احتمالی در استان‌ها از طريق تعامل با ادارات حج و زيارت استانی حل و فصل می‌شود يا با افزايش عمده‌ای در اعزام و پذيرش حجاج در سال جاری مواجه می‌‌باشند.

 

7.لزوم توجه بيشتر به فرودگاه‌هايی كه به عنوان ايستگاه پروازی حج تمتع در سال جاری تعيين شده و يا با افزايش عمده‌ای در اعزام و پذيرش حجاج در سال جاری مواجه مي‌باشند.

 

8.موافقت‌نامه سازمان حج و زيارت در زمينه ميزان و نحوه خدمات‌دهی به حجاج بيت‌الله‌الحرام با ايرلاين‌های مجری پروازهای حج تمتع در اختيار شركت قرار گيرد.

 

9.فرودگاه‌های كشور همكاری لازم جهت امكان نظارت مديران سازمان حج و زيارت از چگونگی اعزام و پذيرش حجاج تمتع را به عمل آورند.

 

10.با توجه به حجم زياد مشايعين و مستقبلين از زائرين عزيز، تمهيدات لازم با هماهنگی ادارات حج و زيارت استانی در اين خصوص به عمل آيد.

 

11.سخنگوی شركت در رابطه با اطلاع‌رسانی حج تمتع سال 96، حسين اسفندياری، قائم‌مقام مديرعامل در امور فرودگاه‌ها بوده و لازم است هرگونه مصاحبه و اطلاع‌رسانیدر اين خصوص فقط با هماهنگی ايشان صورت بگيرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری