خبر خبر

در ديدار با مسئولان آکادمي هوانوردي اينچئون عنوان شد
نکته سنجي مه آبادي در ديدار با کره ایها/تربیت مدیران ایران برای مدیریت در فرودگاه اینچئون
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در دیدار با هئیت سه نفره آکادمی هوانوردی فرودگاه اینچئون کره جنوبی، مدیریت و منابع انسانی متخصص را مهمترین سرمایه برای صنعت هوانوردی عنوان کرد و گفت: می‎خواهیم مدیرانمان حرفه‎ای تربیت شوند و آموزش واقعی حین خدمت ببینند، به این شکل که انتظار داریم آنها را طوری آموزش دهید که خودتان هم برای مدیریت در فرودگاه اینچئون به آنها اعتماد کنید.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران؛ در این جلسه که امروز (16 مرداد) به منظور ارائه طرح پیشنهادی آکادمی هوانوردی اینچئون کره جنوبی برای آموزش مدیران نسل آینده فرودگاهی کشورمان با حضور اعضای هیئت مدیره و معاونان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد، رحمت اله مه آبادی گفت: دو ملت ایران و کره جنوبی پیشینه تاریخی و همکاری خوبی با یکدیگر دارند. ما در یک قاره زندگی میکنیم و خوشحالم که یکی از موفقترین و جوانترین فرودگاههای جهان یعنی اینچئون در قاره آسیا قرار دارد.

وی درباره دلایل رغبت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران برای همکاری با آکادمی هوانوردی فرودگاه اینچئون چنین گفت: دو نکته مهم وجود دارد که ما را به همکاری با فرودگاه اینچئون راغب میکند؛ یکی این که این فرودگاه در حال رقابت شدید با برترین فرودگاههای جهان در کره جنوبی است و دیگری، جوان بودن این فرودگاه است که باعث می‎شود اطلاعات و تجربههای آن تازه و کاربردی باشد.

مه آبادی با بیان اینکه صنعت هوانوردی ایران در سالهای اخیر تحولات بسیار زیادی داشته است، ضمن اشاره به جدا شدن فرودگاه امام خمینی(ره) از شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در قالب شهر فرودگاهی و استقلال آن گفت: شرایط کنونی ایران برای همکاریهای بینالمللی به مراتب بهتر از قبل شده است و در فضای داخلی هم متحول شدهایم و ترافیکمان افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: ایران در موقعیتی جفرافیایی، سیاسی و راهبردی خاص و در بین دو جریان بزرگ ترافیکی قرار دارد که از یک طرف اروپا را به آسیا-پاسفیک و از طرف دیگر خاورمیانه را به اروپا متصل میکند. این موقعیت و تحولات اخیر ما را بر این داشت که برنامهریزیهای جدیدی هم داشته باشیم و توسعه زیرساختها و همچنین جذب سرمایهگذاران خارجی را به عنوان محورهای اصلی برنامههای خود قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت فرودگاهها و فرودگاه اینچئون مجموعهای خدماتمحور هستند که مدیریت و منابع انسانی متخصص، مهمترین سرمایه آنها محسوب میشود، گفت: در بررسی علل موفقیت فرودگاه اینچئون دیدیم که یکی از عوامل این موفقیت سرمایه‎گذاری بر روی نیروی انسانی است.

مه‎آبادی ادامه داد: صنعت هواپیمایی یک صنعت بینالمللی با استانداردها و جهتگیریهای بینالمللی است و این موضوع ایجاب میکند که نیروها و مدیرانمان را در تراز بینالمللی تربیت کنیم. در همین چارچوب طرح آموزش مدیران نسل آینده فرودگاهی (اینگام) را در شرکت اجرایی کردهایم و پروژه آموزش این مدیران را میان چند مجموعه از کشورهای مختلف به رقابت گذاشتهایم.

وی با بیان اینکه انتظار میرود ارتباطی دائمی میان شرکت فرودگاهها و شریک آموزشیاش برقرار باشد، افزود: نکته مهم این است که میخواهیم مدیرانمان حرفهای تربیت شوند و آموزش واقعی حین خدمت ببینند، به این شکل که انتظار داریم که آنها را طوری آموزش دهید که خودتان هم برای مدیریت در فرودگاه اینچئون به آنها اعتماد کنید.

آكادمي اينچئون توجه ويژهاي به سرمايه انساني دارد

معاون توسعه مديريت و منابع شرکت فرودگاها و ناوبری هوایی ایران نيز در ادامه جلسه و پيش از ارائه پروپوزال آكادمي اينچئون، با اشاره به اين كه طرح پرورش مديران نسل آينده فرودگاهي(اينگام) از ابداعات رحمتاله مه آبادي، رئیس هیئت مدیره و مديرعامل شركت است و اميد ميرود هرچه سريعتر عملياتي شود، گفت: پس از برگزاري آزمون داوطلبان مديريت نسل آينده از ميان همكاران، به ما ماموريت داده شد كه در قالب يك تيم، مراكز آموزشي بينالمللي را بررسي و پس از انتخاب تعدادي از آنها، از نزديك شرايط شان را بررسي كنيم كه در اين زمينه از چهار مركز بينالمللي بازديد كرديم  كه يكي از آنها آكادمي اينچئون بود.

محمدرضا امامي در بيان نقاط مثبت اين مجموعه آموزشي صنعت هوانوردي گفت: توجه ويژه به سرمايههاي انساني، هماهنگي خوب با فرودگاه اينچئون و همچنين تشكيل يك گروه ويژه براي طرح اينگام و علاقهمندي و پيگيري مستمر كار ضمن ريزبيني و دقت نظر در تهيه طرح توجيهي آموزشي، از نكات مثبت آنها محسوب ميشود.

یانگ: برنامه خاصی برای آموزش مدیران ایرانی داریم

در جریان این دیدار، آقای "کی بوم یانگ" رئیس آکادمی هوانوردی فرودگاه اینچئون نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و آمادگی برای همکاری در پروژه آموزش مدیران نسل آینده فرودگاهی(اینگام) گفت: ما برنامه خاصی برای آموزش مدیران ایرانی داریم و نظرات شما را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی افزود: اکنون در فرودگاه اینچئون برنامه های آموزشی ما روز به روز در حال افزایش است. ما در بخش های مختلف در زمینه آموزش حین خدمت، برنامه های مختلفی داریم و هدف ما این است که همکاری و ارتباط لازم را با مجموعه شرکت شما داشته باشیم.

گفتنی است، گروه سه نفره آکادمی هوانوردی فرودگاه اینچئون کره جنوبی، عصر امروز(دوشنبه) از مرکز کنترل فضای کشور بازدید کردند.

-------------------------------------
نظرات
مهدي() :
يکي از بزرگترين واساسي ترين مشکلات دوره وآموزش در کشور هاي ديگر اين است که فرايند استفاده از آموزش ها در کشور مدنظر طبق استاندارد هاي خاص بين المللي ويا خاص آن کشور ميباشد وکسي که دوره هاي خاص را ببيند يا در اجراي آن درايران دچار مشکلات حاد ميگردد يا دانش غير قابل اجرا ميباشد چراکه هر دانشي بايد داراي زمينه هاي اجرايي لازم باشد
م کيواني() :
انشاءلله با شايسته گزيني در اين طرح خوب و مفيد شاهد حضور مديراني به معني کلمه " مدير " باشيم.
ياد اين مفهوم ازکلمه مدير افتادم که درغرب به عنوان " عامل تغييرو تحول " change agent
ياد ميشه.
مهدی فراهانی() :
امییدوارم همانطور که این طرح به منظور شایسته سالاری شکل گرفته و به انجام میرسد ملاک انتخابها شایستگی نفرات و امتیاز مکتسبه آنها باشد ان شا الله

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری