خبر خبر

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از سرایت بیماری‌ها و مراقبت‌های بهداشتی در فرودگاه ساری
دوره آموزشی بهداشتی پیشگیری از سرایت بیماری‌های واگیردار ویژه حج، با حضور پرسنل اداره کل فرودگاه‌های استان مازندران ، کارکنان سپاه حفاظت، پلیس فرودگاه‌های استان و دیگر دست اندرکاران مرتبط با عملیات حج، در نماز خانه این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان مازندران ؛ در این دوره آموزشی که با همکاری مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به همت مرکز بهداشت شهرستان ساری برگزار شد، دو تن از پزشکان و کارشناسان مرکز بهداشت مطالبی را پیرامون انواع بیماری‌های شایع در حج، راه‌های مقابله و پیشگیری، مراقبت‌های ایمنی و بهداشتی در مواجهه با افراد آلوده به ویروس بیماری، علائم بیماری‌های شایع و درمان آنها ارائه کردند.

همه ساله و پس از مراسم حج تمتع، برخی از حاجیان ایرانی که در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف واگیردار قرار گرفته‌اند، با انتقال ویروس‌ها و عوامل این بیماری‌ها به داخل کشور، زمینه بروز بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی را برای اطرافیان خود فراهم می‌آورند. برگزاری چنین دوره هایی باعث می شود تا اندازه زیادی از انتقال این بیمارها به دیگران جلوگیری شود.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری