خبر خبر

اتمام مراحل نهائی راه‌اندازی سالن حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)
با برنامه‌ریزی‌های فشرده و انجام سریع کارها در بخش‌های فناوری اطلاعات، فنی مهندسی و حراست، زیر ساخت‌های مناسب، بستری پایدار و امن برای رضایت زائران اعزامي از فرود گاه امام خميني(ه) به سرزمين وحي فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، بیست و چهارم تیرماه امسال بود که کوروش فتاحی، رئیس هیئت مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) دستور ویژه‌ای را برای احداث سالن موقت حج در بخش بوردینگ غربی ترمینال شماره 1 شهر فرودگاهی به پنج تیم عملیاتی و فنی ابلاغ کرد.

پس از ابلاغ این دستور، با برنامه‌ریزی‌های فشرده و انجام سریع کارها در  بخش‌های فناوری اطلاعات، فنی مهندسی  و حراست زیر ساخت‌های مناسب، بستری پایدار و امن فراهم شد تا سیستم‌های کنترل گذرنامه، پذیرش مسافر، نمایش اطلاعات پرواز، دستگاه خود پرداز، دستگاه پرداخت عوارض خروج از کشور، سیستم‌های هشداردهنده و اطلاع‌رسان پلیس ، دوربین‌های مداربسته و ایستگاه‌های ایکس-ری در سالن حج عملیاتی شوند.

در گام بعد و در راستای رفاه هرچه بیشتر زائران، کیوسک‌های تامین‌کننده شارژ تلفن‌های همراه در سالن حج نصب شد و با استقرار سیستم ویدئو پروژکتور، زمینه پخش برنامه‌های فرهنگی و مذهبی برای زوار سرزمین وحی در سالن حج فراهم آمد و تمامی سیستم‌های پله برقی و آسانسورهای موجود در بخش پذیرش مسافر، سرویس و آماده خدمت رسانی شدند و سامانه‌های روشنایی مناسب و پنکه‌های پورتابل نیز در مسیر زائران نصب شد.

در بخش بعدی، با قراردادن سازه‌های پیش‌ساخته  و جداسازی بخش‌های عمومی و بوردینگ، حدود مرزی مورد نیاز برای نیروهای سپاه  و نیروی انتظامی مشخص شد و تمام کانترهای کنترل مسافر، کنترل گذرنامه و گیت‌های بازرسی با ساختاری زیبا طراحی و در محل‌های از پیش تعیین‌شده نصب و در تمامی سطح سالن صندلی‌های استیل با تنوع رنگی متفاوت، دستگاه‌های آب‌خوری و ماشین‌آلات پیشرفته نظافت مستقر شدند.

همچنین با تلاش کارکنان شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) عملیات آسفالت‌ریزی مسیر ورودی سالن حج طی 12 ساعت انجام شد و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی بازدیدی که از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) داشت، از تلاش‌های صورت گرفته ابراز رضایت کرد.

البته نباید فراموش کرد که تعامل و همکاری‌های صورت گرفته میان عوامل محترم سپاه، اداره گذرنامه، فرماندهی پلیس و سازمان حج و زیارت با شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در احداث هرچه سریع سالن حج نقشی کلیدی داشت.

مجموع اقدامات انجام شده در سالن حج فرودگاه موجب شد تا حجت‌الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، هنگام حضور در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای سفر به سرزمین وحی، با اعلام خرسندی از روند اعزام حجاج، مراتب رضایت مقام معظم رهبری و خود را در این خصوص به مهندس فتاحی سرپرست شهر فرودگاهی امام(ره) ابلاغ کند.

گفتنی است هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با وجود برخی کارشکنی‌های طرف سعودی که گاهی موجب تاخیر در انجام پروازهای حجاج نیز شده برنامه پروازی فشرده و منظمی را برای انتقال زائران به سرزمین وحی تنظیم کرده و مهندس فتاحی نیز از اقدامات مثبت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در زمینه اعزام حجاج قدردانی کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری