خبر خبر

سرپرست اداره كل املاك و مستغلات خبر داد
صدور سند اراضی فرودگاه آبادان به نام شرکت فرودگاه‎ها/رفيعي: بيت المال را حفظ مي کنيم
سرپرست اداره كل املاك و مستغلات گفت: با پیگیری‎های انجام شده، سند اراضی فرودگاه آبادان به نام شرکت فرودگاه‎ها ووناوبري هوايي ايران صادر خواهد شد. با مستندسازی اراضی فرودگاه‎های سراسر کشور آنها را به عنوان بیت‎المال از دست‎اندازی حفظ خواهیم کرد.

حسین رفیعی در گفتگو با روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه آبادان با بیش از 60 سال قدمت، یکی از قدیمیترین فرودگاه‎های کشور محسوب می شود که به دلیل فعالیت صنعت نفت در جنوب احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه "با تغییر این محدوده به منطقه آزاد الوند، هر ملکی که بخواهد مستندسازی شود یا تغییر کند، باید از قوانین آن پیگیری کند" گفت: به این ترتیب در روند مستندسازی اراضی این فرودگاه متوجه شدیم که مسئولان منطقه آزاد الوند با ثبت آن به نام شرکت فرودگاهها موافق نیستند و میخواهند آن را به نام منطقه آزاد ثبت کنند.

رفیعی با اشاره به اینکه شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در این زمینه به جدیت حقوق خود را پیگیری کرده است، گفت: از آنجایی که احداث فرودگاه به عنوان یک بخش مستقل خیلی پیشتر از تبدیل این بخش به منطقه آزاد انجام شده بود، قانونگذار این اجازه را داد که اراضی آن را به نام مالک قبلی یعنی شرکت ثبت کنیم.

سرپرست اداره كل املاك و مستغلات با بیان اینکه در سال گذشته این فرودگاه بر روی لایه کاداستر ثبت شده است، افزود: مراحل مستندسازی این فرودگاه به نام شرکت در حال انجام است و در آیندهای نزدیک هم سند تک برگ آن صادر می‎شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع مستندسازی اراضی فرودگاهی از خرداد سال 95 در شرکت مورد توجه و تاکید قرار گرفته است تا دارایی شرکت به عنوان بیتالمال حفظ و صیانت شود ، گفت: از آن زمان مستندسازی فرودگاهها را یکی یکی آغاز کردیم و نتایج آن در حال نمودار شدن است.

رفیعی در این باره گفت: یکی از این موارد، مربوط به فرودگاهها اردبیل است که با زحمات اداره کل فرودگاههای استان اردبیل توانستیم به تازگی سند تک برگ کاداستری آن که بهترین نوع سند در ایران محسوب میشود را بگیریم.

وی با معرفی فرودگاه شهرکرد به عنوان اولین فرودگاهی که به طور کامل مستندسازی شده است، گفت: این فرودگاه هم به تازگی موفق شده است سند تک برگ کاداستریاش را دریافت کند.

رفیعی با تاکید بر اینکه برخی اقدام انجام شده در زمینه مستندسازی اراضی در مدتی کمتر از دو ماه محق شده است، گفت: درباره فرودگاه همدان، کار را کمتر از دو ماه قبل آغاز کردیم و با استفاده از ظرفیتهای سازمان ثبت نقشه و مستندات آن تهیه و محدوده این فرودگاه نیز در کاداستر جانمایی شد و امیدواریم مانند اردبیل و شهرکرد سند تک برگ خود را دریافت کند.

وی با بیان اینکه اولین اقدام در زمینه مستندسازی فرودگاههای استان خراسان جنوبی جانمایی فرودگاههای بیرجند و طبس در لایه کاداستر بود، گفت: در زمانی بسیار کوتاه توانستیم برای فرودگاه طبس 700 هکتار سند کاداستری را بگیریم و این اولین فرودگاهی بود که سند کاداستری آن گرفته شد.

سرپرست اداره كل املاك و مستغلات با عنوان کردن این موضوع که بخش زیادی از فرودگاه بیرجند مستندسازی شده است و به زودی به طور کامل مستندسازی خواهد شد، گفت: نکته مهم در این فرودگاه این بود که از 20 سال پیش، 18 قطعه زمین به میزان 128 هکتار خریداری شده که متاسفانه برای آنها هیچ سندی با نام شرکت صادر نشده و انتقال ثبتی آن انجام نشده بود. با پیگیریهای انجام شده، سرانجام توانستیم این 18 قطعه را در قالب 18 سند کاداستری به نام فرودگاه بیرجند مستندسازی کنیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری