خبر خبر

گزینش در ایجاد شایسته سالاری در سازمان‎ها نقش مهمی دارد
معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در سومین دوره آموزشي آگاهی هاي سیاسی و جریان شناسی سیاسی گفت: اگر به دنبال نظام شایستگان، برگزیدگان و دلسوزان هستیم، توجه به شاخص‎ها و قوانین گزینش می‎تواند در این امر بسیار موثر باشد و از حاکم شدن روابط باندی در سازمان‎ها و جامعه جلوگیری شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، محمدرضا امامی در آغاز این دوره آموزشی اظهار کرد: انجام درست وظایف عزیزان در گزینش، حرکتی ضد فساد و بسترساز ارتقای سلامت اداری و تضمین کننده آن است. شما با کرامت و زندگی انسانها سروکار دارید و این مسئولیت بزرگی و سنگینی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از منافذ ورود نیروی انسانی، هسته گزینش و منابع انسانی است، گفت: برای انتخاب افراد باید چند ویژگی را در نظر گرفت. اول؛ کمترین هزینه را داشته باشند؛ نه از نظر مالی بلکه از نظر ایجاد هزینههای حیثیتی برای مجموعه. دوم؛ معاون و یاریگر باشند و حقوق سازمان و مردم را رعایت کنند. سوم؛ با محبت باشند و به مراجعان روی گشاده و خوش نشان دهند و چهارم اینکه الفت و انس آنها با دشمنان کمتر و با شما بیشتر باشد.

وی ادامه داد: مطالعه روی زندگی حضرت علی(ع) و دوران خلافت ایشان، بزرگترین جریان شناسی را به ما می آموزد؛ زمانی که در مقابل قاسطین، مارقین و ناکثین ایستاد، در مقابل ارباب زر و زور و تزویر ایستادگی کرد یا در مقابل نزدیک ترین افراد به خاندان اهل بیت(ع) که از ایشان روی برگردانده بودند، ایستاد؛ آنها که برای جامعه هزینه ایجاد کرده بودند؛ مارقینی که از آن طرف افتاده بودند و به دلیل نماز فراوان، پینه بر پیشانی و زانو داشتند.

امامی با تاکید بر اینکه دوران خلافت حضرت امام علی(ع) و توصیههای ایشان در نهجالبلاغه میتواند در زمینه جریانشناسی سیاسی و رفتارشناسی و ایجاد رفتاری متعادل، منطقی و بهینه در امر گزینشگری و عموم ابعاد زندگی؛ آموزنده و یاری گر باشد، گفت: امیدوارم که حاصل و برآیند این تلاش‎ها به ارتقای اخلاق حرفه ای کمک کند و نتیجه این آموزشها که به خصوص برای نهادهای نظارتی شدیدا نیاز است، ما را در خدمت به مردم و نظام یک قدم به جلو پیش برد.

گزینش امانتدار سازمان است

مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت راه و شهرسازی نیز در ادامه این جلسه گفت: ما امانتداران سازمان هستیم و باید بتوانیم نیروی انسانی متخصص و متعهد را وارد سیستم کنیم.

آسترکی گفت: قطعا اولین نکته و عامل موفقیت سازمانهای موفق، دقت در ورود نیروی انسانی کارآمد به آنها است و استخدام و گزینش به عنوان یکی از زیرنظامهای نظام کلان مدیریت منابع انسانی، در این زمینه نقش مهمی دارد.

وی افزود: در مراحل استخدام کشوری واحدهای گزینش و استخدام جدا از هم هستند و مهمترین بحث این است که بتوانیم با تعیین راهبردهای اساسی جذب و استخدام و گزینش، بهترین گزینهها و کارآمدترین افراد را تایید صلاحیت کنیم.

این دوره امروز، 12 شهریور با حضور مدیران و کارکنان گزینش وزارت راه و شهرسازی و مجموعه تابعه آن به میزبانی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و در مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات
مصلح() :
با توجه به فرموده امام خميني (بنيانگذار گزينش) مبني بر اينکه "ميزان حال افراد است" و همه افراد در معرض لغزش قرار دارند، عدل (از اصول دين) حکم مي کند که همه پرسنل پس از استخدام و ورود به دستگاه، توسط حراست محترم نظارت شوند و يا نظارت سالانه توسط هسته محترم گزينش براي همه پرسنل فارغ از وضعيت استخدامي اعمال شود که انشاالله در مصوبات قانون خاص شرکت، اين مساله اصلاح شود.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری