خبر خبر

نبوي در همایش بصیرتی بسج تاکيد کرد
خدمت‎رسانی به مردم؛ کار مهم و بسيار حساس مديريت فرودگاهها و ناوبري هوايي
عضو مجمع تشخیص مصلحت در جمع کارکنان بسیجی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران گفت: شما کار مهم و بسیار حساسی در مدیریت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی دارید و داشتن نگاه و مدیریت جهادی نقش بسیار مهمی در خدمت‎رسانی هرچه بهتر به مردم و کشور ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سید مرتضی نبوی که در همایش بصیرتی بسج حضور داشت، درباره مدیرت جهادی گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر اقتدار ملی یا قدرت ملی تاکید کردهاند که شاخصهای آن داشتن اقتدار در علم، فرهنگ و اقتصاد است و آن چیزی که می تواند اینها را به نتیجه برساند و جامعه را از آن بهره‎مند سازد، مدیریت جهادی است.

وی با اشاره به اینکه این مفهوم ریشه در فرهنگ اسلامی دارد، گفت: فرهنگ جهادی خاص مومنان به خدا است، مومنانی که آرمانها و اهداف بلندی دارند و جهادگرانه برای رسیدن به آنها تلاش می کنند.

نبوی با بیان این که مدیریت جهادی در گرو انقلابی بودن و انقلابی ماندن است، گفت: رهبر معظم انقلاب پنج شاخص را برای انقلابی گری معرفی کردهاند. اول اینکه باید به مبنای اساسی انقلاب پایبند بود و دوم اینکه در جهت اهداف و  آرمانهای انقلاب حرکت کرد و برای رسیدن به آنها همت بلند داشت. سوم پایبندی به مبنای اساسی انقلاب است، چهارم دشمنشناسی و داشتن حساسیت در برابر دشمن و خواندن نقشههای آنها و پنجم داشتن تقوای دینی و سیاسی است.

عضو تشخیص مصلحت نظام اعتقاد راسخ و تمسک به قرآن، عترت و ولایت را یکی از ویژگیهای اصلی مدیر جهادی دانست، گفت: حضرت علی(ع) مدیریت جهادی داشت و در زمان حیات خود کارهای بزرگی کرد تا اسلام حقیقی جریان یابد.

نبوی افزود: مدیریت جهادی همراه با نوآوری و خلاقیت است و در انجام امور به بن بست نمیخورد و راه را مییابد. وقتی امام راحل عبارت "ما میتوانیم" را مطرح میکرد، بر همین امر اشاره داشت.

وی مدیر جهادی را دارای آرمانهای بلند در ضمن داشتن واقعبینی، دارای نگرش علمی و تدبیر و برنامهریزی، دارای تقوای دینی، سیاسی، مالی، فرهنگی و اجتماعی، خطرپذیری، نرمش قهرمانانه توام با تدبیر و حساسیت نسبت به دشمن دانست و افزود: این مدیر باید مانند امام راحل و مقام معظم رهبری به نقش مردم اعتقاد داشته باشد و مردم را در زمینههای مختلف مشارکت دهد.

همایش بصیرتی بسیج، امروز 13 شهریور، با حضور محمدرضا امامی، معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران کل، مدیران و کارکنان بسیجی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در ساختمان بسیج این شرکت برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری