خبر خبر

قدردانی رییس دفتر منطقه ای خاورمیانه ایکائو از سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران
رحما: اقدام ایران در پذیرش هواپیماهای قطری، ایمنی پروازها را تضمین کرد
رییس دفتر منطقه ای خاورمیانه ایکائو از اقدامات کم نظیر صنعت هوانوردی ایران به ویژه شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در زمینه پذیرش هواپیماهای تغییرمسیر یافته و ثبت شده کشور قطر قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و اوبری هوایی ایران؛ هنگامی که کشور قطر و یه ویژه حمل و نقل هوایی این کشور از سوی برخی از کشورها با تحریم روبه رو شد، متخصصان صنعت فرودگاهی کشورمان با فراهم آوردن تمهیدات فنی و اجرایی بسیار موثر توانستند خدماتی کم نظیر را در مدت زمانی بسیار کم برای پوشش بهتر پروازهای عبوری قطر از آسمان ایران فراهم آورند؛ به گونه ای که علاوه بر قدردانی مسئولان قطری، "محمد خلیفه رحما" رییس دفتر منطقه ای خاورمیانه ایکائو یز با ارسال نامه ای به علی عابدزاده، معاون وزیر راه و شهر سازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، از اقدامات این سازمان و و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به عنوان عوامل مهم اجرای موفقیت آمیز برنامه اضطراری منطقه ای خاورمیانه در مورد کشور قطر تشکر کند.

متن نامه قدردانی "محمد خلیفه رحما" رییس دفتر منطقه ای خاورمیانه ایکائو به شرح زیر است:

آقای مهندس علی عابد زاده

معاون وزیر راه و شهر سازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

تهران؛ جمهوری اسلامی ایران –

موضوع: قدردانی از هماهنگی عالی در حین وضعیت اضطراری

 

مقام عالی، من مفتخرم که سپاس صادقانه خود را از سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به عنوان عوامل مهم اجرای موفقیت آمیز برنامه اضطراری منطقه ای خاورمیانه در مورد کشور قطر ابراز نمایم. اقدام ایران در پذیرش هواپیماهای تغییرمسیر یافته و ثبت شده کشور قطر، ایمنی این پروازها را تضمین نمود.

موافقت ایران با پیشنهادات طرح اضطراری مدیریت ترافیک هوایی دفتر منطقه ای خاورمیانه، خصوصا در مورد دستورالعملهای آگاه سازی و ترتیبات کاری تیمهای هماهنگی اضطراری واقعا قابل تقدیر است.

مرکز کنترل تهران به طور موثری با دفتر منطقه ای خاورمیانه از 5 ژوئن 2017 همکاری داشته و به اقتضاعات اضطراری فورا پاسخ داده است. مسیرها و اقدامات اضطراری مورد موافقت قرار گرفته،

اجرایی شدند و بهترین استفاده از منابع انسانی و قابلیتهای اتوماسیونی سیستمهای مدیریت ترافیک هوایی صورت گرفت. حجم کاری ایجاد شده به خاطر بحران اخیر به خوبی قابل درک است.

من مایلم از سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران بابت حمایت مداوم از اقدامات دفتر منطقه ای خاورمیانه تشکر نمایم. من باید مجددا به روابط کاری و هماهنگی عالی بین ایران و کشورهای منطقه خاورمیانه در راستای منافع صنعت هواپیمایی اذعان نمایم. دفتر خاورمیانه به داشتن کشوری مثل کشور شما که باعث افتخار منطقه خود هستید برخود می بالد و کماکان خواهان این رابطه حرفه ای هستیم.

مقام عالی ، سپاس فراوان من را پذیرا باشید.

محمد خلیفه رحما

رییس دفتر منطقه ای خاورمیانه

-------------------------------------
نظرات
مجيد پناهيان همداني() :
ايشان بايد ترتيبي اتخاذ دهند تا برادران کنترلر ايران از مرکز کنترل کشور قطر بازديد به عمل آورند < حتي کشور قطر به منظور سپاسگزاري و قدرداني از همکاري کنترلر هاي ايران بايد ترتيبي دهد مهندسين خدوم ايراني دورهاي يک هفته اي جهت بالا بردن دانش روز کنترل ترافيک هوايي در آن کشور برگزار کنند. به راستي اگر قدر دانند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری