خبر خبر

مه آبادی در جشن تکلیف فرزندان کارکنان ستاد شرکت:
آگاهانه و مشتاقانه به سمت دین بروید
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان ستاد این شرکت گفت: نوجوانان با رسیدن به سن تکلیف باید از عناصری که مهمترین آن عقل است برای تکامل انسانی استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، رحمت الله مه آبادی امروز دوشنبه 27 شهریور در مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان ستاد شرکت فرودگاهها پرسشهایی را درباره فلسفه جشن تکلیف مطرح کرد و نوجوانان به آنها پاسخ دادند.

وی در ادامه با بیان اینکه کودکان با رسیدن به سن تکلیف ملزم به اجرای دستورات الهی میشوند، گفت: کودکان مکلف از این پس باید آگاهانه و از روی عقل نه از روی تقلید از گناهان پرهیز کنند و واجبات را عملی کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران افزود: خداوند علاوه بر رشد جسمانی ما در این سن و سال، نعمت دیگری را به ما داده است و آن عبارت است از علم و آگاهی و کسب قدرت فهم برای دریافت معارف و احکام الهی است که این باید تقویت شود و با ورود به وادی تکلیف قدرت فهم احکام دینی در انسان، بارور می شود و با شناخت عمیق تری به انجام تکالیف الهی خود مشغول می شود.

وی از کودکان حاضر در جلسه خواست که با عقل و منطق و مشتاقانه به سمت اجرای دستورات دینی روند.

محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رییس ستاد اقامه نماز نیز در این مراسم گفت: بر اساس آموزه‎های دینی و تعالیم الهی همه والدین وظیفه خطیری در تربیت نسل خداجو دارند و پدران و مادران باید برای تقویت اعتقادات و مطالعه معارف قرآنی که به سبک زندگی قرآنی ختم می‎شود از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی افزود: از این رو ستاد اقامه نماز شرکت هرساله بر اساس اعتقادات راسخ دینی و مصوبات و توافق‎نامه وزارت راه و شهرسازی با ستاد اقامه نماز کشور برای تحقق معنویات و مطالبات رهبری در مورد ترویج فرهنگ نماز، اقدام به برگزاری چنین جشن‎ها و گردهمایی‎هایی می‎کند که امسال نیز توفیق خدمتگزاری به 35 خانواده از کارکنان ستادی شرکت نصیب این ستاد شده است.

عباسی در بیان روند اجرای این برنامه چنین توضیح داد: از ماه‎ها قبل نسبت به ثبت‎نام این فرزندان اقدام می‎شود و سپس با توزیع سی دی‎های آموزشی احکام نماز و قرائت سوره حمد، فرزندان را برای برگزاری آزمون شفاهی احکام نماز و قرائت سوره حمد آماده می‎کنیم. این آزمون امسال در روز 21 شهریور این برگزار شد و امروز به 10 تن از برگزیدگان دختر و پسر جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به فعالیت این ستاد برای فرهنگ‎سازی و آموزش بیشتر فرزندان و نرم افزار جدید آن گفت: امسال با یک کار کارشناسی و صرف حدود 60 ساعت اقدام به تدوین و جمع‎آوری احکام نماز برای فرزندان جشن تکلیفی کردیم و در نهایت یک نرم‎افزار جدید تولید کردیم که محتوای آن در یک بخش ویدئوی نماز و در بخش دیگر احکام، طهارت، آموزشی و دانستنی‎هایی از نماز است و امروز آن را رونمایی می‎کنیم.

در ادامه مراسم مه‎آبادی با اهدای جوایز ارزنده‎ای شامل لوح تقدیر، چادری و مقنعه نماز و نیز یک دستگاه تبلت که نرم‎افزار جدید احکام بر روی آن نصب شده بود از همه 35 فرزند جشن تکلیفی تجلیل کرد.

10 فرزند برگزیده در آزمون شفاهی شفاهی احکام نماز و قرائت سوره حمد و جوایز آنها به شرح زیر است:

دختران:

نفر اول، ستاره سهیل، هدیه نقدی 250 هزار تومان

نفر دوم، مهدیس سلجوقی، هدیه نقدی 200 هزار تومان

نفر سوم، ریحانه غلامی، هدیه نقدی 150 هزار تومان

نفر چهارم، فاطمه هادیان، هدیه نقدی 100 هزار تومان

نفر پنجم، مهیا شاطری، هدیه نقدی 50هزار تومان

پسران:

نفر اول، ایمان قاسمی آرانی، هدیه نقدی 250 هزار تومان

نفر دوم، محسن سینجلی، هدیه نقدی 200 هزار تومان

نفر سوم، ایمان ملائی توانی، هدیه نقدی 150 هزار تومان

نفر چهارم، امیرحسین مشهدی نجفی، هدیه نقدی 100 هزار تومان

نفر پنجم، محمدعلی غلامی، هدیه نقدی 50 هزار تومان

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری