خبر خبر

پيام تبريك سیدی به مناسبت روز ملي آمار و برنامه‎ریزی
معاون برنامه‎ريزي، نظارت و امور اقتصادي شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در پيامي اول آبان، روز ملي آمار، را به فعالان اين حوزه تبريك گفت.
به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران، در پيام حميدرضا سيدي خطاب به كاركنان واحدهاي آمار و برنامه‎ريزي فرودگاهي و ستادي آمده است: امروزه برنامه‎ريزي و مديريت در صنعت حمل و نقل هوايي توسعه فرودگاهي با وجود تخصصي بودن شاخص‎ها و گستردگي متغيرهاي آن، بدون ارائه آمار ثبتي و اطلاعات علمي و به‎روز امكان‎پذير نيست. به اين وسيله روز جهاني آمار و برنامه‎ريزي (بيستم اكتبر) و روز ملي آمار (يكم آبان) را تبريك عرض مي‎کنم و از تلاش متعهدانه و متخصصانه همكاران محترم در به ثمررساندن اهداف ترسيم شده حوزه آمار و برنامه‎ريزي شركت تقدير و تشكر می کنم.
وي دراين پيام اظهار اميدواري كرده است كه در جهت اجراي نظام تدوين برنامه ملي آمار 1396-1400 شوراي عالي آمار گام‎هاي ارزنده‎اي در شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران برداشته شود.
گفتنی است آمار نقشی اساسی و راهبردی در شکل‎گیری تصمیم های کلان و مهم شرکت دارد. در حقیقت آمار با به تصویر کشیدن واقعیت‎های موجود و با خلاصه‎سازی و نتیجه‎گیری از داده‎ها در قالب گزارشات، جداول و نمودارهای تحلیلی و توصیفی متنوع، نقاط قوت و احیاناً نقاط ضعف را به سرعت شناسایی کرده و با نگاهی کمّی و عددی واقعیات را منتقدانه بیان می‎کند و افق دید مدیران و برنامه‎ریزان نکته‎سنج را معطوف به تغییرات شاخص‎ها و اقلام آماری می‎کند و با دانش به دست آمده از اطلاعات کمی و آماری، راه توسعه و پیشرفت و استفاده بهینه از منابع را فراهم می‎آورد و از اتلاف وقت و سرمایه و دوباره کاری‎ها و تصمیم‎های مبتنی بر سعی و خطا جلوگیری می‎کند. 
روز آمار و برنامه ریزی با هدف جلب توجه عموم مردم و کارشناسان در مورد اهمیت این امر و تاکید بر استفاده از آمارهای رسمی در بین تصمیم‎گیران و سیاستگذاران در بالاترین سطح دولتی نامگذاری شده است.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری