خبر خبر

در مراسم بزرگداشت هفته بسيج عنوان شد:
تحقق آرزوي امام خميني(ره) با تشكيل بسيج جهاني مستضعفين/ پيروزي ايران در دفاع مقدس با اتصال به درياي بيكران بسيج
قائم مقام مديرعامل شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم گراميداشت هفته بسيج با تاكيد بر اينكه بسيج شجره طيبه‎اي است كه امام خميني(ره) آن را كاشت و با خون شهيدان آبياري شد تشكيل بسيج جهاني مستضعفين را نمونه‎اي از پيش‎بيني‎ها و آرزوي بزرگ بنيانگذار انقلاب اسلامي عنوان كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، حسين اسفندياري که به نیابت از مدیرعامل سخن میگفت، ضمن تبريك سالروز تشكيل سازمان بسيج مستضعفين و نيز تسليت سالروز شهادت امام حسن عسكري(ع) عنوان كرد: دراين روزها كه شاهد به بار نشستن ثمره تشكيل سازمان بسيج در تمام منطقه هستيم صحبت كردن درباره بسيج دشوار است.

قائم مقام مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به آياتي از سوره مبارکه ابراهيم افزود: امروز شاهد تحقق آرزوي امام راحل در تشكيل بسيج جهاني مستضعفين هستيم كه هر وقت نام بسيج ميآمد ميفرمودند كه بايد منتظر تشکیل بسيج جهاني مستضعفين باشيم.

وي با تاكيد بر اينكه روزي كه دشمنان انقلاب اسلامي توطئههاي منافقان و جنگ تحميلي را سازماندهي ميكردند باور نداشتند كه روزي ثمره خون شهدا پايههاي ظلمشان را ميلرزاند، گفت: امروز بسيج مستضعفين در افغانستان، پاكستان و عراق نيز تسري يافته و با پليدترين نمونههاي ظلم در جهان ميجنگد و توانسته است داعش را شکست دهد.

اسفندياري افزود: با خون شهدا و تلاش سرداران اسلام در اوج ناباوري وعدههاي امام خميني(ره) محقق شده كه این نتيجه توفيق الهي است.

پيروزي ايران در دفاع مقدس با اتصال به درياي بيكران بسيج

همچنين در اين مراسم، سردار محمدنبي رودكي، رئيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در سخناني با تاكيد بر اينكه هفته بسيج فرصتي براي يادآوري هشت سال دفاع مقدس و خدمت مردان نوراني بسيجي پس از جنگ تحميلي در مواردي چون رفع بحران زلزله، سازندگي كشور و غيره است، گفت: آرامش و آسايش امروز ما مرهون رهبري امام خميني(ره) و خون شهداست.

اين همرزم شهيدان صياد شيرازي، ابراهيم همت و شهيد خرازي افزود: با شروع جنگ تحميلي، امام خميني(ره) پيام دادند كه دزدي آمده و چند سنگريزه پرتاب كرده، جوانان بروند و دزد را از خانه خارج كنند. جوانان بسيجي نيز در آن شرايط كه هنوز ارتش انسجام كافي نداشت و سپاه نيز تازه تاسيس شده بود فوج فوج از شهرها و روستاها براي دفاع از اهواز و خرمشهر به ميدان آمدند و با شركت در عملياتهاي مختلف پيروزي کشور را رقم زدند.

وي گفت: عامل اصلي پيروزي ما در دفاع مقدس اتصال ايران به درياي بيكران بسيج بود و امروز نيز بسيج داراي نقش كليدي در بقاي نظام جمهوري اسلامي است.

سردار رودكي با اشاره به اينكه بسيج مستضعفين به عراق، سوريه و بحرين نيز سرايت كرده و در يمن درحال شكلگيري است، افزود: اين بسيج توانسته داعش را به عقب براند و ساختار آن را متزلزل كرده است.

مهمان ديگر اين محفل، هادي فردوسي از شاعران جوان انقلاب اسلامي بود كه اشعاري را در وصف شهداي صنعت هوانوردی، دفاع مقدس و شهدای حرم قرائت كرد.

دراين مراسم که امروز 5 آذر در سالن اجتماعات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با حضور معاونان مدیرعامل و دیگر مدیران و کارکنان شرکت برگزار شد به رسم يادبود هديهاي توسط رحمتاله مه آبادی، رئيس هيئت مدیره و مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران و علی عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي كشور تقديم سردار رودكي شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری