خبر خبر

امنيت سايبري شركت فرودگاه‎ها در وضعیت قابل قبولی است
مديركل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافندغیر عامل شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به وضعیت قابل قبول شركت در حفظ امنيت سايبري اظهار اميدواري كرد كه با آموزش‎های داخلی و خارجی سطح این دانش ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه‎هاي استان هرمزگان، فرشيد گليج در كارگاه آموزشي تهديدات امنيت سايبري در صنعت هوانوردي، در فرودگاه بندرعباس، گفت: برگزاری کارگاه نشان از آمادگی انجام اقدامات پیشگیرانه در امنیت سایبری در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران دارد و این یعنی بدون برنامه حرکت‌نکردن. بنابراین شما شركت‎كنندگان اين دوره به عنوان طلایه‎دار امنیت سایبری در شرکت باید با برنامه و آگاهانه در پی پیشگیری از تهدیدات باشید.

وی با بيان اينكه در حوزه سايبري نبايد مقابله محور باشيم تاكيد كرد: در حوزه سایبری تا زمانی که شناخت روی تهدیدات امنیتی نداشته باشیم و مطابق با علم روز حرکت نکنیم، مقابله محور خواهیم بود.

مديركل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل از كاركنان اداره كل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل به عنوان سربازان گمنام جنگ نرم ياد كرد و گفت: اين افراد به صورت شبانه روزي تهدیدات را رصد و سیستم‎ها را پایش و با بد افزارها مقابله می‎کنند و کمتر کسی از اقداماتشان باخبر می‎شود. به پشتوانه این ظرفیت شرکت فرودگاه‎ها و ‌ناوبری هوایی ایران  از نظر امنیت سایبری در رتبه قابل قبولی قرار گرفته که امیدواريم  با آموزش‎های داخلی و خارجی سطح این دانش ارتقا یابد و تا دیگر شاهد هيچ تاثیرپذیری و خسارت در حوزه تهدیدات سایبری نباشیم .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری