خبر خبر

رشد محسوس پرواز در فرودگاه گيلان
مديركل فرودگاه گيلان از رشد 24 درصدي پروازهاي مسافربري اين استان از فروردين تا پايان آبان ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

غلامرضا كريم آقايي در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، تعداد پروازهاي مسافربري اين استان را طي هشت ماه امسال 3400 سورتي با جابه جايي 325 هزار مسافر اعلام كرد و افزود: تعداد مسافران فرودگاه رشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15.5 درصد افزايش يافته است. البته هر سال علاوه بر پروازهاي مسافربري حدود 8000 سورتي پرواز  آموزشي و نظامي نيز در فرودگاه رشت انجام مي شود.

مديركل فرودگاه گيلان همچنين از برنامه ريزي براي برقراري پرواز گردشگري و تجاري از فرودگاه رشت به كشور آذربايجان خبر داد و افزود: اكنون پروازهاي هفتگي فرودگاه رشت به عراق و عتبات عاليات به صورت هفتگي داير است و پرازهاي گردشگري نيز به ارمنستان، گرجستان و تركيه به صورت فصلي داريم كه  از ابتداي سال جاري 24 پرواز به گرجستان، 12 پرواز به ارمنستان و شش پرواز به آنتاليا انجام شده است.

وي در معرفي پروژه هاي عملياتي اين فرودگاه، به پيگيري ساخت مخزن آب شرب فرودگاه همچنين محووطه سازي روبه روي ترمينال اشاره كرد و گفت: همچنين از چهار ماه پيش كار نصب چراغ هاي اپروچ فرودگاه شروع شده است كه تمام اين طرح ها تا يك سال ديگر به بهره برداري مي رسند. ضمن اينكه از سه ماه پيش عمليات جنگل تراشي محوطه پروازي را آغاز كرده ايم.

كريم آقايي ضمن تاكيد بر تعامل خوب استانداري با فرودگاه گيلان عنوان كرد: يكي از مشكلات ما كمبود مساحت فرودگاه رشت (220 هكتار) است كه براي رسيدن به طرح جامع بايد 160 هكتار توسعه يابد. متاسفانه مشكل توسعه به تملك اراضي گره خورده است و  قادر به تامين اعتبار از منابع استاني و نيز شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي نيستيم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری