خبر خبر

با انجام با مانور برف روبی
مهرآباد به استقبال زمستان رفت
مانور برف‌روبی براي حفظ آمادگی نیروها و تجهیزات و بروز رسانی امکانات فرودگاهی و شرکت های هواپیمایی در نیمه دوم آذرماه انجام شد. این مانور با حضور نیروها و ماشین‌آلات و تجهیزات برف روبی فرودگاهی وهندلینگ کننده ها در فرودگاه مهرآباد انجام شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد،  علی رستمی مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد با اشاره به اجرای مانور برف‌روبی در فرودگاه مهرآباد گفت: این فرودگاه برای آمادگی فصل سرما و بارش و بررسی امکانات برف روبی ویخ زدایی در فرودگاه مهرآباد با تمام امکانات وتجهیزات انجام  شد.

وی با بیان اینکه اجرای اين مانور در راستای هماهنگي و آمادگی ارگان‌ها به‌صورت نمادين بوده است، گفت: ارگان‌های حاضر در فرودگاه با بكارگيري همه امكانات موجود و ارائه خدمات برای ايمن‌سازي پروازها و جلوگيري از تاخيرات احتمالي درعملیات زمستانی در  آمادگي كامل به سر مي‌برند و خوشبختانه فرودگاه مهرآباد با آمادگی کامل به استقبال زمستان می رود.

وی با اعلام اینکه اين مانور در راستاي آماده‌سازي تجهيزات فرودگاهي براي مقابله با شرايط جوي و يخبندان با برنامه‌ريزي و با تيم‌هاي اصلي ستاد برف‌روبي مهرآباد انجام مي‌شود، گفت: در فرودگاهها مهرآباد همه واحدهای خدمت رسان با آمادگی کامل به استقبال زمستان می روند.

رستمي افزود: عمليات برف‌روبي در فرودگاه مهرآباد متشكل از تيم‌هاي مختلف باند و اپرون و با بهره‌مندی از تجهيزات مختلف نظیر خودروی تيغه برف‌روب، خودروی برف‌روب و خودروی اوره‌پاش و خودروي ناظر بر عملیات برف روبی در ایرساید و لندساید انجام می شود و تمامی واحدهای خدمت رسان در سطوح پروازی در کمترین زمان ممکن برای تخلیه باند و کمک رسانی با تعامل و همکاری حضور بهم می رسانند.

اوی ادامه داد: در فرودگاه پر ترافیکی مانند مهرآباد سرعت و دقت همراه با رعایت استانداردهای روز دنیا برای پاکسازی سطوح پروازی باید افزايش داده شود تا هرچه سريعتر پروازها به موقع انجام و از تاخيرات احتمالي جلوگيري شود. مهرآباد با این حجم پروازها تلاشی مضاعف در سرزمین کوچک مهرآباد را می طلبد.

وي با تاکید بر استفاده از امكانات مناسب ايمني و رعايت قواعد تعيين شده استاندارد افزود: با آغاز فصل سرما تدابير خاص در زمان بارش نزولات انديشيده شده و اين فرودگاه با آمادگي کامل به استقبال فصل زمستان مي‌رود. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری