خبر خبر

توضيحات معاونان شرکت فرودگاه‎ها در همايش مديران
- استفاده از سيستم ريموت تاور براي مراقبت پرواز فرودگاه هاي کم ترافيک
- رتبه ممتاز فرودگاه‎هاي مهرآباد و اردبيل در ارزيابي عملکرد فرودگاه‎هاي بزرگ و متوسط
- ضرورت تفهيم شاخص‎هاي ارزيابي به کارکنان فرودگاه‎ها
- برگزاري نشست تخصصي مشترک مديران ايمني و نمايندگان دفتر مقررات فرودگاهي در بهمن ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، معاونان عمليات هوانوردي؛ برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی؛ مدیریت و توسعه منابع و همچنین مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در همایش مدیران شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به اختصار به بیان توضیحاتی پرداختند.

استفاده از سيستم ريموت تاور براي مراقبت پرواز فرودگاه هاي کم ترافيک

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این همایش با اشاره به مشکل کمبود نیروی انسانی حوزه عملیات هوانوردی گفت: یکی از راههای برون رفت از این مشکل اجرای سیستم ریموت کنترل تاور به معنی هدایت پروازهای فرودگاههای کم ترافیک از راه دور، است که سه سال است توسط ایکائو عملیاتی شده است و ما نیز در سال آینده به طور آزمایشی آن را در سه فرودگاه اجرایی میکنیم.

سعید اکبری افزود: در این طرح عملیات مراقبت پرواز، مخابرات و حتی ایمنی و آتشنشانی فرودگاههای اقماری با همکاری شرکتهای داخلی از راه دور انجام میشود.

رتبه ممتاز فرودگاههاي مهرآباد و اردبيل در ارزيابي عملکرد فرودگاههای بزرگ و متوسط

همچنین در این همایش معاون برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نیز در سخنانی با اشاره به اینکه برای بهبود ارزیابی عملکرد فرودگاههای کشور در سال آتی برنامهریزی شده است، گفت: با توجه به ارزیابی انجام شده، فرودگاه اردبیل در میان فرودگاههای متوسط و فرودگاه مهرآباد در میان فرودگاههای بزرگ بالاترین رتبه عملکردی را کسب کردهاند و شایسته تقدیر هستند.

حمیدرضا سیدی در مورد تعیین وضعیت بهرهبرداری از اراضی فرودگاهی افزود: مدیران فرودگاهها باید اطلاعات مربوط به اراضی داخل و خارج فرودگاه مربوط به خود را به ستاد ارسال کنند چون برخی املاک حدود 30 یا 40 سال است که در اختیار سایر سازمانها ماندهاند، درحالی که باید پس از 25 سال دوباره به شرکت بازگردانده می شدند.

ضرورت تفهیم شاخصهای ارزیابی به کارکنان فرودگاهها

معاون مدیریت و توسعه منابع شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نیز در این همایش با بیان اینکه نکته مهم در ارزیابی و نظارت، تفهیم کارکنان درباره شاخصهای ارزیابی است، گفت: ارزشیابی کارکنان نباید عاطفی یا برخوردی باشد.

وی همچنین از مدیران فرودگاهی درخواست کرد که به منظور افزایش تعاملات موثر و مفید جلسههای منظم ملاقات عمومی را تدارک ببینند.

برگزاری نشست تخصصی مشترک مدیران ایمنی و نمایندگان دفتر مقررات فرودگاهی در بهمن ماه

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز از برگزاری نشست تخصصی مشترک نمایندگان این دفتر در فرودگاهها و مدیران ایمنی فرودگاههای کشور در هفته دوم بهمن ماه امسال در شیراز خبر داد.

فرشید گلیج افزود: امسال تمرین کامل طرح اضطراری دوسالانه فرودگاهها توسط فرودگاههای کشور برگزار شد که از مهمترین دستاوردهای آن آمادگی و فرماندهی واحد نهادهای درگیر در مدیریت و کنترل یک سانحه یا بحران درون سازمانی و استانی بوده است.

گفتنی است، این همایش در پی برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه مدیران، امروز، پنجشنبه 5 بهمن 1396، با حضور مدیران ستاد و فرودگاهی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در تهران برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری