خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها در اجراي برنامه آموزشي به نقطه اوج رسيده است/ جاي خالي مرکز تخصصي آموزش در شرکت
مديرکل آموزش و توسعه نيروي انساني شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم بزرگداشت استادان شرکت تاکيد کرد که اکنون در شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هواي ايران با اجراي طرح جانشين‎پروري و آموزش مديران آينده، به نقطه اوج آموزش رسيده‎ايم و در کشور پيشرو هستيم.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران، علي اكبر دلوريان‎زاده، در اين مراسم كه امروز، 15 ارديبهشت، با حضور رئيس هيئت مديره و مديرعامل و اعضاي هیئت مديره، معاونان، مديران و كاركنان این شركت برگزار شد، خطاب به استادان شركت گفت: شما با كمترين بها، دانش، تجربه و بينش خود را انتقال مي‎دهيد و در شرايطي كه ما از نظر معلمان، فاقد بازار جايگزين هستيم خود دانشي را كه از نسل پيش دريافت كرده‎ايد به نسل بعد منتقل مي‎کنيد كه براي توفيق در آن بايد ايثار، علاقه‎مندي و تعهد سازماني وجود داشته باشد.

وی با تاكيد بر اينكه آموزش از تولد انسان شروع مي‎شود، گفت: آموزش پايان ندارد و همواره بايد همراه انسان باشد، بنابراين افراد و سازمان‎هايي كه براي آموزش محدوده زماني قايل مي‎شوند تفكر خطرناكی دارند.

دلوريان‎زاده با تاكيد بر اينكه فرهنگ‎سازي، هدف كلان نظام آموزشي است، افزود: اگر فرهنگ‎سازي را ناديده بگيريم مي‎توانيم بگوييم آموزش در همان مرحله دانشگاه تمام مي‎شود.

وي همچنين از دانش، مهارت و بينش به عنوان سه عنصر كليدي در فرآيند آموزش ياد كرد و گفت:  براي توسعه فردي بايد اين سه عنصر داراي رشد متوازن باشند و به هم خوردن تعادل آنها گرفتاري‎هاي بزرگي را ايجاد خواهد كرد به طوری که دانش را به آساني مي‎توان كسب كرد ولي اگر بينش تقويت نشود انسان نابود خواهد شد.

مديركل آموزش و توسعه نيروي انساني با تأكيد بر اينكه اجراي موفقيت‎آميز دوره‎هاي آموزشي شركت مستلزم همكاري واحدهاي مختلف است، عنوان كرد: در حوزه آموزش عملي و اجراي طرح مديران آينده به نقطه اوج رسيده‎ايم و در كشور پيشرو هستيم. سال گذشته توانستيم 330 هزار نفر ساعت دوره آموزشي برگزار كنيم كه 81 درصد آموزش‎ها تخصصي و همخوان با مفاهيم شركت ، 2 درصد مديريتي و 17 درصد نيز دوره‎هاي آموزشي در حوزه مباحث اجتماعي و فرهنگي بود.

وي همچنين بر ضرورت راه‎اندازي مركز تخصصي آموزش براي برنامه‎ريزي و تدوين دوره‎هاي آموزشي مورد نياز شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران تأكيد كرد و گفت: از سوي ديگر سهم حوزه آموزش از اعتبار شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران تنها 0.2 درصد يعني بسيار كمتر از ساير سازمان‎ها است و فاقد زيرساخت‎هاي آموزشي مورد نياز هستيم.

مديركل آموزش و توسعه نيروي انساني همچنين تاكيد كرد: آموزش، سرمايه‎گذاري بلندمدت است و هزينه نيست.

در اين مراسم همچنین از مهدي شرفي عزيز و نادر احمديان از اساتيد اداره كل كنترل ترافيك هوايي، مازيار غلامي و كاوه پرتو از اداره كل ارتباطات و ناوبري هوايي، سعيد وطن‎خواه و رضوانه رئيسي، از اساتيد اداره كل آتشنشاني و هدايت زميني هواپيما، محمد نوشين و مصطفي پاكدل، استادان اداره كل مخابرات و فناوري اطلاعات، سعيد رحماني دباغ و صفي‎اله چمكلاني از استادان اداره كل تجهيزات سامانه‎هاي فرودگاهي، محمدرضا كشتكار و سيد جمال قادري‎نسب از مركز وارسي پرواز و حسن بهرنگي، استاد اداره كل امور مالي و درآمد تجليل شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری