خبر خبر

مدير ايمني شرکت در آستانه روز ارتباطات و روابط عمومي:
روابط عمومي بي ادعا و با فروتني، پشت تمام کارهاي شرکت حضور دارد
مدير ايمني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در آستانه 27 ارديبهشت، روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي، در ديدار با مديريت و کارکنان روابط عمومي گفت: کارکنان روابط عمومي پشت تمام کارهاي مهم شرکت حضور دارند و بدون هيچ ادعا و با فروتني نقش موثري را ايفا مي‎کنند.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، محمد الهي‎نيا در اين ديدار كه امروز، چهارشنبه 26 ارديبهشت، انجام شد، با تاكيد بر اينكه در سال‎هاي اخير روابط عمومي شركت توانسته نقشي پويا در خلق و پرورش ايده‎هاي جديد و مؤثر داشته باشد و نشان دهد که در درون خود برنامه‎ریزی خوبی برای ایده‎پردازی و پيگيري ایجاد اتفاقات مهم در شرکت دارد، گفت: روابط عمومي سازمان‎ها به مثابه چشم و گوش هر سازمان و رابط بین آن و جامعه است و نقش مهمی را در دستیابی به اهداف سازمان ایفا می‎کند.

وی با اشاره به اهمیت وجود ارتباطات در برقراری ایمنی در صنعت هوانوردی گفت: در سند 9859 ایکائو که مربوط به ایمنی هوانوردی می‎شود، بارها و در نقاطی حساس به اصطلاح "ارتباطات ايمني" اشاره می‎کند و بر ایجاد ارتباط مؤثر در پیشبرد اهداف ایمنی تاکید می‎کند.

الهي‎نيا ادامه داد: تا وقتي مفاهيم و دغدغه‎هاي ايمني در چند اتاق محبوس باشد، مديريت ايمني محقق نخواهد شد و زماني ایمنی جامع و همه نگر محقق مي‎شود كه بتوانیم آن را به تفكر جمعي تبديل كنيم. بی شک، زماني فرودگاه‎هايی ايمن خواهيم داشت كه بتوانيم تمام دانسته‎هاي خود را در باب ايمني منتشر و با برقراری ارتباطی مؤثر، آن را در میان افراد ذی‎ربط تبديل به رفتار كنيم. بنابراین در اين زمینه به مدیریت ارتباطات و رسانه كه كار تخصصي مجموعه روابط عمومي است، نياز داريم.

مدير ايمني شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران با اشراه به سطح قابل قبول سطح ايمني فرودگاه‎هاي ایران افزود: براي رسيدن به نقطه مطلوب و اتصال بین عناصر مؤثر در حوزه ایمنی به توان و تخصص روابط عمومي نياز داريم.  

وی با بيان اينكه بخشي از تصور ما درباره سطح ايمني به سطح مورد انتظار جامعه بازمي‎گردد، گفت: روابط عمومي حلقه ارتباط ما با جامعه است و در جهت دادن به افكار افراد و همچنین انتقال انتظارات آنها به ما نقش مهمی دارد.

آماده همكاري با مديريت ايمني در حوزه بسترسازي فرهنگي هستيم

در اين ديدار همچنين مشاور مديرعامل و مدير روابط عمومي شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران ضمن تشکر از حضور متخصصان ایمنی شرکت برای قدردانی از روابط عمومی گفت: پس از تعیین مدیریت ارشد در ساختار سازمانی كشورهاي توسعه يافته، این ارتباطات است که مورد توجه قرار می گیرد و همگان اعتبار زیادی برای آن قائل هستند.

یداله آقائي صائم با تاكيد بر اينكه بدون فرهنگ‎سازي هيچ كاري به نتيجه نمي‎رسد، ضمن بیان آمادگی روابط عمومی برای همكاري با مديريت ايمني در ايجاد بستر فرهنگي مورد نياز برای اهداف آن گفت: روابط عمومي مي‎تواند پيام‎هاي ايمني را به گوش جامعه برساند و در مخاطبان دغدغه لازم را ايجاد كند.

مدير روابط عمومي ادامه داد: روابط عمومي هر سازمان قادر است مديريت را از مخاطرات پیش روی آن آگاه و چشم‎انداز آينده را ترسیم كند. به این ترتیب امروز مديران روابط عمومي به مشاوران عالي مديران تبدیل شده‎اند.

وي افزود: مجموعه روابط عمومي شركت مي‎تواند با استفاده از امکانات شبكه‎هاي اجتماعي، پرتال، نشريات و ارتباطات درون و برون سازماني به توليد و انتشار محتواهای مکتوب و مستندات تصویری مورد نياز در حوزه ايمني بپردازد.

سرآمدی روابط عمومی شرکت حاصل رعایت 12 نکته قرآنی است

مشاور مديرعامل و رئيس ستاد اقامه نماز شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران نیز در این جلسه گفت: توفيق‎ها و سرآمدی روابط عمومي شركت مرهون رعايت 12 نکته اخلاقی استخراج شده از آيات قرآن كريم است.

محمد عباسي در بیان این 12 نکته اخلاقی که از قرآن استخراج کرده است، گفت: برای رعایت این نکات باید 1- آگاهانه بگوییم، 2- آرام و نرم بگوییم، 3- به حرفی که می‎زنیم، خود عامل باشیم، 4- منصفانه بگوییم، 5- حرفی که می‎زنیم، مستند باشد. 6- ساده بگوییم، 7- رسا بگوییم، 8- زیبا بگوییم، 9- بهترین سخن‎ها را برای گفتن انتخاب کنیم، 10- کلام و نوشتارمان همراه با جوانمردی و پذیرش اشتباهات باشد. 11- با بزرگواری و کرامت بگوییم و 12- مردم را به سمت خوب صحبت کردن هدایت کنیم.

گفتنی است، در این دیدار که در سالن اجتماعات روابط عمومی برگزار شد کامران اخوان عطاری، کارشناس دفتر مدیریت، محمد علیزاده، کارشناس دفتر مدیریت، حسن عامری، مدیر ایمنی اداره کل کنترل ترافیک هوایی، مجید مهدوی، مدیر ایمنی مرکز کنترل، محسن نفریپور، مدیر ایمنی سابق فرودگاه مهرآباد، هادی فراهانی مدیر ایمنی جدید فرودگاه مهرآباد و نسرین دوست محمدی، مسئول دفتر مدیریت ایمنی نیز حضور داشتند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری