خبر خبر

افزايش دو برابري ترمينال فرودگاه شاهرود تا پايان سال 97
مدير فرودگاه شاهرود با اشاره به پيشرفت مطلوب طرح توسعه ترمينال اين فرودگاه، به دو برابر شدن ظرفيت فعلي آن پس از بهره برداري از اين پروژه تا پايان امسال خبر داد.

مرتضي حميدپور در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: اكنون مساحت ترمينال فرودگاه 1700 متر مربع است كه با اختصاص مبلغ هفت ميليارد تومان از اعتبارات شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، تا پايان امسال به 3400 متر مربع مي رسد. تاكنون سازه فلزي نصب شده و عمليات سقف زني در حال اجراست.

وي با بيان اينكه عمليات توسعه و تطويل باند فرودگاه نيز با 16 ميليارد تومان اعتبار درحال انجام است، ادامه داد: از 31 خرداد مسيرهاي هوايي ورودي  خروجي استاندارد بر اساس VOR فعال مي شوند.

مدير فرودگاه شاهرود همچنين با اشاره به تصويب طرح اضطراري مديريت بحران  فرودگاه افزود: اولين مانور طرح اضطراري فرودگاه شاهرود شهريور امسال برگزار خواهد شد.

وي ادامه داد: در راستاي ارتقاي كيفيت خدمت رساني به مسافران، اخيرا اتاق هاي مادر و كودك، تشريفات و همچنین ميز خدمت را راه اندازي كرده ايم. همچنين 80 موقعيت پاركينگ مسقف استاندارد و به روز را احداث كرده ايم.

مدير فرودگاه شاهرود با بيان اينكه عمليات اصلاح شبكه روشنايي بلوار ورودي فرودگاه و ساماندهي و تجهيز فرودگاه به 40 دوربين امنيتي انجام شده است، افزود: پيگير مستندسازي املاك و اراضي فرودگاه هستيم و در آينده نزديك اراضي داراي سند فرودگاه از 500 هکتار به 721 هكتار مي رسد.

وي با اشاره به افزايش 100 درصدي تعداد پروازهاي فرودگاه شاهرود در يك سال اخير گفت: فرودگاه شاهرود توانسته از رتبه 46 به جايگاه 32 كشوري برسد.

حميدپور افزود: در حال انعقاد تفاهمنامه براي راه اندازي پروازهاي عسلويه و كيش از فرودگاه شاهرود هستيم.

-------------------------------------
نظرات
همشهري() :
ضمن تشکر از مهندس حميدپور، بايد عرض کنم که فرودگاه شاهرود نيازهاي اساسي بيشتري از مرز هوايي شدن دارد و خوشبختانه ايشا به آنها واقف است.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری