خبر خبر

صدور رواديد 180 کشور در فرودگاه اهواز باعث رونق گردشگري مي‎شود
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان گفت: امکان صدور ويزا براي 180 کشور دنيا در فرودگاه اهواز، باعث گشودن درهاي کشور به روي گردشگران اين کشورها مي‎شود و براي ايران بازار عظيم و پرسودي ايجاد مي‎کند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای خوزستان، محمدرضا رضایی در نشستی با معاون امنیتی استانداری خوزستان در خصوص جذب گردشگران و ایجاد زیرساختهای مناسب گردشگری در استان خوزستان گفت: این استان دارای ظرفیت‎های گردشگری فراوانی است که باید با برنامهریزی و همکاری دستگاهها به توسعه آن کمک کنیم.

وی افزود: در حال حاضر گروههای مختلفی در استان در حال ترویج فرهنگ گردشگری و نیز برنامهها و تورهای گردشگری هستند که میتوان با حمایت و سازماندهی این گروه‎ها، به موفقیت زیادی در جذب گردشگر خارجی دست پیدا کنیم.

رضایی به مقوله امنیت گردشگران خصوصاً گردشگرانی که از دیگر کشورها وارد استان می شوند اشاره کرد و گفت: شکر خدا کشور ایران در منطقه از امنیت و اقتدار بالایی برخوردار است و این امنیت باید مورد توجه گردشگران خارجی قرار بگیرد تا زمینهساز ورود دیگر گردشگران به کشورمان شود.

مدیرکل فرودگاههای استان خوزستان در خصوص ایجاد برخی زیرساختها که موجب سهولت در جذب گردشگر میشود، تشریح کرد: سال گذشته با همکاری وزارت امور خارجه کشور دفتر صدور روادید در فرودگاه اهواز راهاندازی شد که در حال حاضر رواید 180 کشور در این فرودگاه قابل صدور است.

رضایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد گردشگری، هدف از راهاندازی دفتر صدور روادید را آسان کردن حضور گردشگران خارجی در کشور و رونق صنعت گردشگری در جهت منافع ملی کشور و استانی عنوان کرد و افزود: این تصمیم نقش کلیدی و مهمی در توسعه صنعت گردشگری ایفا می کند و گشودن درهای کشور به روی گردشگران 180 کشور دنیا می تواند برای ایران بازار عظیم و پرسود ایجاد کند.

گفتنی است، فرودگاه اهواز در حال حاضر به بیش از 20 نقطه داخلی و خارجی به صورت برنامه‎ای پرواز دارد که دبی، کویت و استانبول از مسیرهای خارجی این فرودگاه محسوب می‎شوند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری