خبر خبر

نظامنامه واگذاري و تخليه اماکن فرودگاه هاي کشور تدوين شد
مديرکل دفتر بازرگاني و سرمايه گذاري شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از تدوين دستورالعمل واحدي در قالب يک نظامنامه براي يکپارچه سازي واگذاري اماکن فرودگاهي و ساماندهي آنها خبر داد.

رسول پوست فروشان در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران توضيح داد: در راستای بهره مندی تمام فرودگاه های کشور و واحد های ستادی از یک دستورالعمل واحد در برگزاری فراخوان و واگذاری اماکن و محل های فرودگاهی، همچنین آشنایی با اهداف، وظایف و مسئولیتهای هیأت تشخیص، نظامنامه واگذاری و تخلیه اماکن و محل ها در فرودگاه های کشور به تصویب رسید.

مديركل دفتر بازرگاني و سرمايه گذاري شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران افزود: اين نظامنامه بر اساس لايحه قانون واگذاري و تخليه اماكن و محل ها در فرودگاه هاي كشور و آيين نامه اجرايي آن و ساير ضوابط قانوني و دستورالعمل ها تدوين شده و هدف از آن ارائه سندي جامع به عنوان يك مرجع و راهنما براي چگونگي  نحوه واگذاري اماكن و محل ها در فرودگاه هاي كشور است.

وي گفت: در اين نظامنامه شرايط واگذاري، آيين نامه ها، دستورالعمل ها و مقررات و شيوه هايي اجرايي براي فعاليت هاي يكنواخت و ايجاد وحدت رويه در واگذاري ها عقد قراردادهاي مربوط درج شده است.

پوست فروشان با بيان اينكه دامنه كاربرد اين نظامنامه تمام فرودگاه هاي تحت مالكيت و مدیريت و واحدهاي ستادي و عملياتي شركت و بهره برداران است، افزود: براي تشخيص رابطه فعاليت با امور و نيازمندي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و ضرورت و مصلحت واگذاري و اجاره محل و مكان و تاسيسات براي انجام امور اقتصادي و بازرگاني هياتي با عنوان هيات تشخيص تشكيل مي شود كه وظيفه تشخيص رابطه فعاليت مورد درخواست با امور و نيازمندي شركت و فرودگاه و ضرورت و مصلحت واگذاري و اجاره محل و مكان و تاسيسات، رسيدگي به موارد اختلاف، تشخيص كلي و يا جزيي بودن تعميرات و يا تغييرات اساسي در ساختمان ها و تاسيسات، تشخيص و مواردي از اين دست را بر عهده دارد.

مديركل دفتر بازرگاني و سرمايه گذاري با اشاره به اينكه واگذاري اماكن فرودگاهي به سه طريق انجام مي شود، گفت: واگذاري از طريق درخواست متقاضي، در قالب برگزاري فراخوان محدود و يا برگزاري فراخوان عمومي است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری