خبر خبر

آماري از اعزام حجاج در فرودگاه هاي کشور
بيش از 85 هزار زائر از فرودگاه‎هاي کشور به سرزمين وحي اعزام مي‎شوند
در ايام حج امسال و زيارت خانه خدا، حجاج ايراني از طريق 19 فرودگاه به سرزمين وحي و بيت‎الله الحرام سفر خواهند کرد.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، براساس آمار اعلام شده بر اساس تعداد حجاج به ترتیب فرودگاههای تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، همدان، گرگان، ساری، کرمان، ارومیه، یزد، بیرجند، زاهدان، کرمانشاه، زنجان، بندرعباس، بوشهر و رشت در عملیات اعزام و پذیرش حجاج فعال خواهند بود.

براساس این آمار قرار است فرودگاه امام خمینی(ره) 22716 زائر حج را از استانهای تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، کاشان و مرکزی اعزام و پذیرش کند که از این تعداد 13327 زائر مدینه قبل و باقی مدینه بعد هستند و در کل عملیات اعزام آنها طی 34 روز و توسط شرکتهای هواپیمایی ایران ایر و سعودی انجام خواهد شد.

فرودگاه مشهد اعزام کننده 13092 زائر از استانهای خراسان رضوی و شمالی در طول 23 روز و توسط شرکت هواپیمایی سعودی است که 5954 نفر آنها مدینه قبل هستند. فرودگاه اصفهان 6590 زائر را از استانهای اصفهان و چهارمحال بختیاری در طول 12 روز اعزام خواهد کرد که 1996 نفر آنها مدینه قبل هستند.

فرودگاه اهواز حاجیان استان خوزستان را به تعداد 4299، پوشش خواهد داد این حاجیان در طول 9 روز و توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر اعزام خواهند شد. فرودگاه تبریز اعزام 4295 زائر از استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل را برعهده دارد و شرکت هواپیمایی سعودی این زائران را در طول 7 روز به سرزمین وحی اعزام خواهد کرد و فرودگاه شیراز 4212 زائر از استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد را در طول 8 روز توسط ایران ایر اعزام میکند.

از فرودگاه همدان 4197 زائر استان همدان و کردستان توسط ایران ایر، از فرودگاه گرگان 4017 زائر استان گلستان توسط هواپیمایی سعودی، از فرودگاه ساری 3445 زائر استان مازندران توسط هواپیمایی سعودی، از کرمان 3006 زائر استان کرمان توسط ایران ایر، از فرودگاه ارومیه 2949 زائر استان آذربایجان غربی توسط هواپیمایی سعودی، از فرودگاه یزد 2702 زائر از استان یزد توسط ایران ایر، از فرودگاه بیرجند 2344 از استان خراسان جنوبی توسط  ایران ایر، از فرودگاه زاهدان 2064 زائر استان سیستان و بلوچستان توسط هواپیمایی سعودی به بیت الله الحرام اعزام خواهند شد.

همچنین فرودگاه کرمانشاه که استانهای کرمانشاه و ایلام را پوشش میدهد 1479 مشتاق زیارت خانه خدا را با میزبانی از هواپیمای سعودی به عربستان اعزام خواهد کرد. فرودگاه زنجان 1478 زائر از اهالی استان زنجان را با هواپیمایی سعودی راهی حج میکند. فرودگاه بندرعباس حاجیان استان هرمزگان را با تعداد 913 نفر، فرودگاه  بوشهر حاجیان استان بوشهر با تعداد 909 و فرودگاه رشت نیز 493 زائر استان گیلان را توسط ایران ایر اعزام خواهند کرد.

گفتنی است؛ عملیات بازگشت حجاج در طول ماه شهریور انجام خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات
امين() :
مهمترين نکته اينه که پروازهاي حج تاخير نداشته باشن.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری