خبر خبر

اسفندياري در مراسم بدرقه حجاج تاکيد کرد:
آمادگي کامل فرودگاه ها براي برقراري پروازهاي ايمن و به موقع حج تمتع
قائم مقام مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم بدرقه حجاج تاکيد کرد که تمام اقدامات لازم در فرودگاه ها براي انجام به موقع و ايمن پروازهاي حجاج انجام شده است.

به گزارش روابطعمومي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، حسين اسفندياري صبح امروز 27 تير در مراسم بدرقه حجاج با بيان اين مطلب به ارائه گزارشي از مهمترين اقدامات انجام شده در فرودگاههاي كشور براي برقراري پروازهاي ايمن و به موقع حجاج پرداخت و عنوان كرد: دستورالعملهاي لازم براي پروازهاي حج را از اسفند 96 به فرودگاهها ابلاغ و جلسات متعددي را در ستاد و فرودگاهها برگزار كرديم. همچنين به بررسي نواقص و اشكال هاي موجود در عمليات حج سال گذشته پرداختيم و در جلسات مشترك با حضور مسئولان ارگانهاي مختلف فرودگاهي و شركتهاي هواپيمايي فعال در اعزام حجاج و نيز شركتهاي هندلينگ دستورالعملهاي لازم را متذكر شديم و هماهنگيهاي لازم انجام شد. همزمان در فرودگاهها با برگزاري جلسات با ارگانها و ايستگاههاي شركتهاي هواپيمايي هماهنگي لازم انجام شده است.

قائم مقام مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينكه از 20 فرودگاه درنظر گرفته شده براي عمليات حج، پروازهاي فرودگاه اردبيل به دليل عدم امكان استفاده شركت هواپيمايي سعودي در استفاده از باند موجود آن به دليل تايپ خاص هواپيماهاي سعودي به فرودگاه تبريز منتقل شد، افزود: از اسفند 96 تاكنون اقدامات لازم براي آمادهسازي تجهيزات عمليات فرودگاهي و هوانوردي انجام شده و با ابلاغ دستورالعملهاي لازم، بازبيني و بررسي مجدد تجهيزات راداري و ناوبري و تجهيزات ترمينالي شامل سيستمهاي سرمايش و گرمايش، تاسيسات و نيز سيستمهاي روشنايي در سطوح پروازي، تجهيزات ايمني زميني و غيره انجام و آمادگي كامل آنها از طريق فرودگاهها اعلام شده است.

وي گفت: از سوي ديگر با همكاري ادارههاي كل حج و زيارت استانها، مديران كاروانها توجيه شدند و مانورهاي لازم را با حضور دستگاههاي مختلف انجام داديم. در حوزه راههاي هوايي نيز اقدامات لازم براي توسعه راههاي هوايي و اولويتبخشي به پروازهاي حجاج اقدامات لازم انجام شده است و خوشبختانه فرودگاهها كاملا آماده هستند. اميدواريم شركتهاي هواپيمايي نيز در هماهنگي كامل با فرودگاههاي كشور از يك سو و فرودگاههاي جده و مدينه از سوي ديگر، آمادگي لازم را داشته باشند و شاهد بروز مشكل و مسئله خاصي كه موجب تاخير شود، نشويم.

اسفندياري همچنين خبر داد: با توجه به حضور مستقبلين در فرودگاه‎ها در زمان بازگشت حجاج، پيش‎بيني‎هاي لازم براي تسهيل حضور مردم در فرودگاه‎ها انجام شده كه به زودي توسط فرودگاه‎ها اطلاع‎رساني مي‎شود.

قائم مقام مديرعامل شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در امور فرودگاه‎ها تاكيد كرد: ايمني به عنوان ركن اصلي در فرودگاه‎ها مورد توجه است و در ساماندهي عمليات حج نيز به طور خاص بر آن تاكيد كرده‎ايم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری