خبر خبر

تلاش براي استمرار پروازهاي کويت و دوحه فرودگاه لارستان
لغو پروازهاي خارجي شرکت هواپيمايي ايران اير در فرودگاه لارستان براي اهالي منطقه مشکل ساز شده و تلاش براي ادامه بي وقفه پروازهاي کويت و دوحه اين فرودگاه ادامه دارد.

امين الله صولتي، مديركل فرودگاه لارستان در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: از حدود 10 روز پيش شركت هواپيمايي ايران اير به فرودگاه اعلام كرد كه به دليل کمبود ناوگان تا آبان امسال 72 سورتي پرواز به مقصد تهران و نيز دوحه و كويت لغو مي شود.

وي با اشاره به اينكه اكنون تمام پروازهاي داخلي و نيز دو مسير مهم خارجي فرودگاه لارستان توسط شركت هواپيمايي ايران اير انجام مي شود، افزود: با توجه به اينكه تردد و ارتباط تجاري زيادي ميان اين منطقه و حوزه خليج فارس برقرار است، لغو پروازهاي خارجي تا آبان ماه مشكلات زيادي را ايجاد مي كند. در اين راستا تاكنون جلسه هاي متعددي را با معاون وزير و رئيس سازمان هواپيمايي كشوري و نيز مديرعامل شركت ايران اير براي استمرار پروازها داشته ايم كه اميدواريم به نتيجه برسد.

صولتي همچنين گفت: به دنبال شركتهاي جايگزين هستيم و حتي در صورت برطرف شدن محدوديت آماده استفاده از ظرفيت شركت هاي خارجي هستيم تا از زيان رسيدن به اقتصاد منطقه جلوگيري كنيم.

وي افزود: هر هفته در مجموع از فرودگاه لارستان 10 پرواز به مقصد شارجه، شش پرواز به دبي، چهار پرواز به كويت و دو پرواز به دوحه انجام مي شود. همچنين دو پرواز به اهواز و شش سورتي پرواز به تهران برقرار است كه اكنون پروازهاي اين فرودگاه به مقاصد دوحه، كويت و تهران با مشكل مواجه شده است.

گفتنی است؛ از 22 مرداد ماه سال جاری پرواز دبی با شرکت هواپیمایی کیش ایر راه اندازی می شود.

-------------------------------------
نظرات
م() :
در قسمت نظرسنجي گزينه هيچکدام نيست

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری